ARiMR obiecuje: PROW 2014-2020 szybciej i skuteczniej

– Będę dążył do tego, aby rolnicy i inni zainteresowani pomocą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 mieli więcej czasu na spokojne i przemyślane przygotowania wniosków o wsparcie – deklaruje Daniel Obajtek prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

 

\"rolnictwo,

 

„W tym celu potrzebne jest opracowanie na 2016 rok harmonogramu naborów wniosków o pomoc z PROW 2014 – 2020. Ważne jest również to, aby przeanalizować możliwości dokonania uproszczeń wniosków i towarzyszących im załączników oraz procedur ich rozpatrywania. W ten sposób stworzona zostanie szansa by więcej rolników, przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego, Lokalnych Grup Działania i innych beneficjentów , mogło w prostszy, szybszy i skuteczniejszy sposób skorzystać z unijnego wsparcia w ramach PROW 2014 – 2020” – czytamy w komunikacie prasowym ARiMR.

Jak podkreślił prezes Daniel Obajtek, te dwa postulaty są najczęściej zgłaszane zarówno przez beneficjentów unijnego wsparcia, jak i organizacji rolniczych czy instytucji doradczych.

– Dlatego trzeba je bardzo poważnie rozpatrzeć i przeanalizować we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, czy, a jeżeli tak, to w jakim stopniu można je spełnić . Dlatego kwestie opracowania harmonogramu naborów w 2016 roku wniosków o pomoc z PROW 2014 – 2020 oraz rozważenie możliwości uproszczenia procedur przyznawania pomocy w ramach tego programu, będą omawiane przez przedstawicieli ARiMR oraz MRiRW podczas jutrzejszego spotkania w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – uważa nowy prezes ARiMR.

Czytaj także:
Wnioski o dopłatę do prywatnego przechowywania wieprzowiny będzie można składać po nowym roku

Agencja przypomina, że takie działanie jak przygotowanie na cały bieżący rok harmonogramu naborów wniosków o pomoc w ramach unijnych programów pomocowych jest podejmowane po praz pierwszy w historii funkcjonowania ARiMR.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/ Josh Kelahan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here