ARiMR wzywa do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji. Braki w dokumentach wynikają z  ograniczeń związanych z trwającą pandemią.

ARiMR prosi rolników aby wnioski o pomoc złożone w ramach PROW 2014 – 2020 i pozostawione bez rozpatrzenia w związku z COVID-19 jak najszybciej uzupełnić.

 

ARiMR wzywa do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji
ARiMR wzywa do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji

Trwają obecnie prace legislacyjne nad zmianą przepisów dotyczących biegu postępowań prowadzonych przez ARiMR wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19.

Wprowadzone w kwietniu 2020 r. przepisy pozwalały m.in. na: 

  • pozostawienie wniosku bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia,
  • przywrócenie terminu w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.

Oba zapisy dotyczyły wniosków, których niekompletność wynikała z ograniczeń związanych z trwającą pandemią.

Od 11 marca ponowny nabór wniosków o rekompensaty za klęski żywiołowe i ASF

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie określonego terminu na dopełnienie formalności. Obecnie można to zrobić w dowolnym czasie. Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów termin na uzupełnienie braków będzie ściśle określony. Po upływie terminu wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

W związku z tym Agencja prosi o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji. Chodzi o wszelkiego rodzaju opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej, tak aby skutecznie uzupełnić wszystkie braki we wniosku.

AM/Redakcja AgroNews na podst. ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE