Banki żywności rozpoczynają świąteczną zbiórkę żywności

Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

– pod takim hasłem Banki Żywności rozpoczynają Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęcają wszystkich do wsparcia osób najuboższych. Już od jutra będzie można to zrobić kupując produkty w sklepie internetowym lub wysyłając charytatywny SMS POMAGAM na numer 73 365. A 7,8 i 9 grudnia, w ponad 3300 sklepóww 540 miejscowości, na terenie całej Polski, odbędzie się zbiórka artykułów spożywczych.

Każdy z nas może realnie pomóc
Banki Żywności zachęcają, aby podczas przygotowań do świąt pamiętać o tych, którym na co dzień brakuje środków do życia.  W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje, ponad 2,5 mln osób. Na to jak będą wyglądały ich święta, może mieć wpływ każdy z nas. Aby realnie pomóc najbardziej potrzebującym, wystarczy zrobić nieco większe zakupy i przekazać je na rzecz potrzebującym – od jutra będzie to możliwe nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy na stronie
bankizywnosci.pl wejść do sklepu charytatywnego i zrobić zakupy dla najuboższych.

Ważne daty
Od 23 listopada do 31 grudnia można wesprzeć Banki Żywności wysyłając charytatywny sms POMAGAM na nr 73365 (3 zł + vat, dziękujemy operatorom za wsparcie akcji). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności, dzięki czemu, przez cały rok żywność będzie mogła szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień jej brakuje. Banki Żywności zachęcają wszystkich do wysłania chociażby jednego smsa i zachęcenie do tego swoich bliskich i znajomych.     

Od 7 do 9 grudnia każdy będzie mógł podzielić się świątecznymi zakupami. W ponad 3 300 sklepach spożywczych, w 540 miejscowościach na terenie całej Polski, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze
Banków Żywności. Przekazane im produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną zważone i posortowane, a następnie przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych współpracujących z Bankami Żywności. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodzin wielodzietne i osoby samotne. 

Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce, od 1 grudnia będzie dostępna na stronie
www.bankizywnosci.pl.  

Rekordowe zaangażowanie wolontariuszy w akcję
W zeszłym roku, dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórka Żywości, udało się zebrać 760 ton żywności, które trafiły do ok. 350 000 osób. Taki wynik akcji to sukces pracy wolontariuszy – było ich 42 000. W tym roku w
akcję zaangażowało się aż 50 000 wolontariuszy! 

Banki Żywności to organizacje pozarządowe, które codziennie pomagają potrzebującym, bez względu na ich pochodzenie, wyznanie czy poglądy.

Tegoroczną, 16-tą Świąteczną Zbiórkę Żywności organizują 32 Banki Żywności, które odpowiedzialne są za przeprowadzenie akcji w regionie swojej działalności. Federacja Polskich Banków Żywności jest organizatorem zbiórki w Internecie, akcji charytatywnego smsa oraz ogólnopolskiej kampanii promocyjnej.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here