Baylab – nowe miejsce promocji nauki

Blisko 600 dzieci i nauczycieli z 23 szkół wzięło dotychczas udział w warsztatach laboratoryjnych, zorganizowanych w salonie popularnonaukowym BayLab. To nowe miejsce promowania nauki, stworzone wiosną przez firmę Bayer.
 

\"\"

 

Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”. Zajęcia poświęcono tematyce witamin (I kwartał) oraz roślin uprawnych (II kwartał). Udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z woj. mazowieckiego – m.in. Warszawy,  Józefosławia, Marek, Legionowa, Nowej Iwicznej, Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna,.

Pod okiem doświadczonych moderatorów dzieci przeprowadzały szereg doświadczeń, korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz z nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem okazał się multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom.

Nauczyciele docenili inicjatywę. „Bardzo cenne doświadczenie dla dzieci. Wiedza w ten sposób zdobyta pozostaje na zawsze” – ocenia Ewa Kowalska, nauczycielka z Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu. „Doświadczenia prowadzone w fantastyczny sposób, zrozumiałym i ciekawym dla dzieci językiem” – to opinia Ingi Dwójnik ze Szkoły Podstawowej nr 225 w Warszawie. „Dzieci mogły osobiście sprawdzić związki nauki z życiem codziennym. Mogły same poeksperymentować, wykonać ćwiczenia.” – komentuje Małgorzata Taut ze Szkoły Podstawowej nr 210 w Warszawie.

Program promocji nauki wśród najmłodszych zyskał również zainteresowanie wewnątrz firmy. Jej pracownicy spontanicznie stali się ambasadorami tego projektu w swoich środowiskach, przekazując informacje o programie bezpośrednio do szkół.

– Nauka przez doświadczenie jest bardzo ważna – mówi Paweł Franczuk, Bayer – Byłem świadkiem podobnej lekcji poglądowej w Luwrze. Dzieci siedziały na muzealnej posadzce, miały do dyspozycji plastelinę – i tak wyglądała lekcja historii sztuki. Dobrze, że w Polsce też powstają takie miejsca.

Po wakacjach odbędą się warsztaty poświęcone zwierzętom (właściwej opiece i ochronie) oraz wodzie (jej oczyszczaniu i uzdatnianiu). Choć wszystkie terminy są już zarezerwowane, to wszyscy chętni mogą śledzić BayLab na Facebooku. Znajdują się tu przykłady doświadczeń, które można samemu wykonać w domu – to inspiracja wakacyjnej rozrywki dla rodziców i dzieci! 
 

Źródło: www.baylab.bayer.com.pl

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics