Będą odszkodowania dla polskich rolników za straty wywołane wojną w Ukrainie

Komisja Europejska zezwoliła polskiemu rządowi na wypłacenie polskim rolnikom 2,1 mld zł. odszkodowania za straty poniesione w związku z inwazją Rosji na Ukrainę — poinformował unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Będą odszkodowania dla polskich rolników z straty wywołane wojną w Ukrainie

Wypłaty odszkodowania mają jeszcze w tym roku trafić do producentów zbóż.

„Kolejna pomoc publiczna dla polskich rolników, w kontekście agresji Rosji na Ukrainę, została zatwierdzona w kwocie 486 milionów euro (2,1 mld zł)” — napisał w poniedziałek (27 maja) Janusz Wojciechowski na platformie X.

Rządowe dopłaty dla producentów zbóż

Komisja Europejska wyraziła zgodę na pomoc publiczną w formie dopłat dla producentów zbóż (pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta i mieszanek zbożowych), którzy odnotowali straty w wyniku wojny na Ukrainie i którym grozi utrata płynności finansowej w związku z wywołanymi nią zawirowaniami na rynku rolnym.

To już 17. raz polski rząd przekazuje rolnikom pomoc z budżetu państwa — przypominają media. Przyznane tym razem odszkodowanie nie przekroczy 280 tys. euro (1,19 mln zł) na głowę i trafi do beneficjentów jeszcze w tym roku. Na wniosek komisarza Wojciechowskiego rolnictwo zostało włączone w system kryzysowej pomocy publicznej w marcu 2022 r., czyli tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Komisja Europejska przedłużyła ten program do końca 2024 r.

Źródło: https://www.euractiv.pl/

Zostaw komentarz

  1. Najpierw oszuści niech wypłacą dopłaty bo nawet zaliczki były zaniżone a reszty nie widać A najgorsze oszustwo jakie ostatnimi czasy było zrobione co susza wypłacili palu w swoim a ci co naprawdę stracili prawie że do bankructwa zostali doprowadzeni nie dostali nic,ba nie stwierdzono nawet suszy złodziej na złodzieju oszusta pogania

  2. Rolnik ryczałtowy nie skorzysta z pomocy bo sprzedał zboże hodowcy tez ryczałtowemu i nie ma faktury bo ci nie wystawiają faktur ani Wat ani Wat RR Jesteśmy traktowani jak piąte koło u wozu i zbędny bagaż dla państwa My nie jesteśmy widocznie producentami Na pomoc zasługuja ci co korzystają z odliczeń watu.

  3. co trochę jakaś dopłatą i dotacja🤗Teraz to już mnie stać na Maybacha jak Rydzyka😋💪🤗🔥🐊💰

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Notowania giełdowe pszenicy odbijają w górę

Notowania amerykańskiej pszenicy wzrosły we wtorek o ponad 3% po dziewięciu sesjach spadkowych z rzędu. Wzrost notowań w Chicago pociągnął w górę unijny kontrakt...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics