Będą zmiany w podatku rolnym?

Czy będą zmiany w podatku rolnym? Wszystko na to wskazuje, gdyż Wielkopolska Izba Rolnicza otrzymała do zaopiniowania poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o związkach zawodowych rolników indywidualnych.

Będą zmiany w podatku rolnym?

Nowe prawo rolne. Jakie zmiany?

Projekt autorstwa Posła Jarosława Sachajko zakłada, że rolnik, płatnik podatku rolnego, będzie mógł dofinansować wybrany przez siebie związek zawodowy rolników kwotą w wysokości 1,5% swojego podatku. Projekt ustawy bez zmian pozostawia już funkcjonujący, 2-procentowy odpis z tego podatku na rzecz izb rolniczych. Ustawa ta zmniejszy zatem przychody samorządów pochodzące z podatku rolnego.

W związku z powyższym w dniu 17.05.br. Wielkopolska Izba Rolnicza zwróciła się się do wielkopolskich samorządów z prośbą o komentarz do tego projektu i przesyłanie uwag do dnia 24 maja 2023 r., na adres mailowy: sekretariat@wir.org.pl.

Rolnik może sprzedać zboże innemu rolnikowi i otrzyma dopłatę. O co dokładnie chodzi?

Pełen projekt ustawy znajdziecie Państwo tutaj

Opracowanie:
Grzegorz Wysocki
Andrzej Przepióra

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nieszczęśliwy wypadek przy załadunku drewna

11 czerwca w kompleksie leśnym w m. Brzozowica Duża doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową wypadkowi uległ 28-latek, który Lotniczym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics