BEDNAR – najszybsza brona talerzowa

  BEDNAR – Dobrze przyjęty na polskim rynku

  Sporym sukcesem dla firmy Strom – Bednar  (poprzednio STROM Export) zakończyła się tegoroczna edycja międzynarodowych targów poświęconych technice rolniczej AGROTECH 2013. I choć targi są jednymi z pierwszych w tym roku odbywających się na terenie Polski, to już dziś wiemy, że najnowszy kompaktowy agregat talerzowy – Swifterdisc XO_F dobrze przyjmie się na polskim rynku.
   

  Wśród ponad 55 tysięcy osób, którzy w dniach 8 do 10 marca znaleźli się w kieleckich halach znalazła się ogromna liczba zainteresowanych najnowszą konstrukcją czeskiego producenta. A ta, nie bez przyczyny uchodzi za najszybszą bronę talerzową przeznaczoną zarówno do uprawy przedsiewnej jak i pożniwnej.

   

  \"\"

   

  Szybki i stabilny Bednar
  Swifterdisc XO F zaliczany jest do grupy kompaktowych agregatów talerzowych. Cechą wyróżniającą najnowszy model agregatu Strom – Bednar jest możliwość bardzo stabilnej pracy z prędkością roboczą do 15 km/h. Przemyślana pozycja osi transportowej pozwala na zachowanie stabilności podczas pracy, bez kołysania, nawet przy dużych prędkościach. Gwarantując wysoką wydajność maszyny z grupy XO_F zapewniają jednocześnie dobrą stabilność, a to za sprawą odpowiedniego rozłożenia masy. Wysoką uniwersalność agregatów Swifterdisc XO_F zapewniają również ogromne możliwości konfiguracyjne każdej z maszyn.

  Agregat oparty na wytrzymałej ramie może uprawiać glebę z szerokością roboczą od 4,0 do 7,5 m. Przeprowadzenie sprawnej uprawy pożniwnej jak i precyzyjnej uprawy przedsiewnej możliwe jest z wykorzystaniem jednej z dwóch kombinacji sekcji uprawowej. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z 2 rzędami ząbkowanych talerzy o wymiarach 520×5 mm. Jeszcze bardziej doskonałe możliwości podcinania gleby oraz jej intensywnego mieszania posiadają profilowane talerze A. Operacja jest zakończona przez rolkę tylną. Można wybrać jeden z 6 rodzajów tylnego wałka, aby dopasować go idealnie do swoich warunków.

   

  \"\"

   

  Dopasowany do warunków
  Sprawną pracę agregatów Swifterdisc XO_F niezależnie od warunków glebowych zapewnia system mocowania tarcz uprawowych. Talerze zamontowane są do ramy głównej parami  z wykorzystaniem bezobsługowego systemu elastycznego zabezpieczenia gumowego oraz wyposażone są w podwójne dyski (para dysków na 1 talerzu), który zapewnia wysoką wydajność materiału.. Długą eksploatację agregatów Swifterdisc XO_F zapewniają wysokiej jakości, bezobsługowe ułożyskowania talerzy, które są szczelnie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych.

   

  \"\"

   

  Dostosowanie najnowszego agregatu firmy Strom – Bednar do aktualnie panujących warunków glebowych jest bardzo łatwe i może być przeprowadzone z wykorzystaniem układu hydraulicznego ciągnika. O utrzymanie zadanej głębokości roboczej dbają przednie koła kopiujące oraz tylny wał doprawiający. Lista tych ostatnich obejmuje m.in. wał rurowy, spring, wał segmentowy, Roadpacker, Gumipacker, V-ring oraz podwójny wał strunowy. Niezależnie od wybranej wersji uprawiana powierzchnia zawsze jest idealnie wyrównana,  a to dzięki podzieleniu sekcji ma trzy części, które na siebie zachodzą.

  Powyższy opis może być potwierdzeniem hasła, z jakim nasza nowa konstrukcja wkracza na Polski rynek. „Strom-Bednar Swifterdisc XO_F – Nowa najszybsza brona talerzowa”

  Źródło:www.strom-bednar.com
  Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here