Będzie dofinansowanie dla izb rolniczych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

3 czerwca Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę z 15 maja o zmianie ustawy o izbach rolniczych oraz niektórych innych ustaw.

 

\"rolnictwo,

 

Celem ustawy jest przedłużenie wsparcia z budżetu państwa uczestnictwa polskich organizacji rolniczych w strukturach ponadnarodowych organizacji rolniczych reprezentujących interesy zawodowe rolników indywidualnych w latach 2015-2020 na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych. Koszty ponoszone będą przez Krajową Radę Izb Rolniczych i dofinansowane z budżetu państwa w formie dotacji celowej.

Dofinansowane będą koszty związane z uczestnictwem:

  • po pierwsze, izb rolniczych, związków zawodowych rolników indywidualnych oraz społeczno-zawodowych organizacji rolników, w tym rolniczych spółdzielni produkcyjnych i pracodawców rolnych, w ponadnarodowych organizacjach rolniczych reprezentujących interesy zawodowe rolników indywidualnych wobec instytucji Unii Europejskiej, 
  • po drugie, Krajowej Rady Spółdzielczej w Głównym Komitecie Spółdzielczości Rolniczej (COGECA),
  • po trzecie, stowarzyszeń zrzeszających młodych rolników w Europejskiej Radzie Młodych Rolników (CEJA). 
Czytaj także:

Należy zaznaczyć, że dotychczasowe dofinansowanie przewidziane na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych wygasło z końcem 2014 r. Ustawa przedłuża dofinansowanie o 6 lat, czyli do końca 2020 r. Jednocześnie ustawa rozszerza dotychczasową grupę podmiotów uprawnionych do dotacji o Krajową Radę Spółdzielczą oraz stowarzyszenia zrzeszające młodych rolników.

Redakcja AgroNews, fot. Kancelaria Prezydenta

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here