Będzie kolejny termin skadania wniosków o rekompensaty za ptasią grypę?

Resort rolnictwa nie wyklucza możliwości przywrócenia terminu składania przez producentów drobiu wniosków o rekompensaty za straty spowodowane przez ptasią grypę. Swoją decyzję uzależnia od wysokości środków budżetowych, które mogłyby być przeznaczone na taką pomoc.

 

\"rolnictwo,

 

O wydłużenie terminu naboru wniosków o rekompensaty strat poniesionych przez producentów drobiu na obszarach zagrożonych wirusem grypy ptaków wnioskowała Krajowa Rada Izb Rolniczych.

– Możliwość przywrócenia terminu składania przez producentów drobiu wniosków o udzielenie ww. pomocy będzie analizowana z uwzględnieniem środków budżetowych, które mogłyby być przeznaczone na taką pomoc – tak resort rolnictwa odpowiada samorządowi rolniczemu.

Ponad dwa tysiące wniosków, ponad 50 mln zł rekompensat

Producenci drobiu mogli składać wnioski w terminie od 1 do 28 lutego 2017 roku.

Na wypłatę rekompensat zabezpieczone zostały środki w wysokości 30 mln zł. Zgodnie z informacją Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa producenci drobiu złożyli 2020 wniosków na łączna kwotę 50,3 mln zł. Aktualnie Agencja weryfikuje złożone wnioski.

Od 3 grudnia 2016 roku w Polsce wyznaczono 65 ognisk grypy ptaków u drobiu hodowlanego. W związku z chorobą wybito i zlikwidowano ponad milion sztuk drobiu.

Redakcja AgroNews, fot. Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here