Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013. Eliminacje trwają

Trwają eliminacje konkursowe w XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013. W tym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych uczestniczy 980 gospodarstw.

Komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów oddziałów regionalnych KRUS, w całym kraju wizytują obecnie gospodarstwa zakwalifikowane do udziału w konkursie.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, komisje te będą sprawdzać przede wszystkim stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również ocenią estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy.

 

\"Bezpieczne

 

 

Podczas wizytacji komisje będą też przypominać o zwiększonym zagrożeniu wypadkami w czasie spiętrzenia sezonowych prac. Im mniej będzie takich zagrożeń, tym większa szansa na zwycięstwo.

Warto, by nie tylko rolnicy uczestniczący w dorocznym konkursie o miano najbezpieczniejszego poświęcili trochę czasu na dokonanie przeglądu całego gospodarstwa i na bieżące usuwanie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną wypadku przy pracy. Każdy natomiast uczestnik konkursu, który poczyni starania, aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia wypadkami podczas czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa, zadba o estetykę i ład, może uważać się za osobę wygraną – ponieważ jego praca będzie dużo bardziej bezpieczna.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Tradycyjnie Prezes KRUS zapewnia główną nagrodę dla zdobywcy I miejsca w etapie centralnym.

Wkrótce, bo już pod koniec czerwca, poznamy szesnastu laureatów wojewódzkich, których gospodarstwa będą w lipcu wizytowane przez Centralną Komisję Konkursową, powołaną przez Prezesa KRUS.

Skalę zainteresowania XI konkursem KRUS w województwach ilustruje mapa.

 

\"\"

 

Źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here