Białoruś poluzowała restrykcje w związku z HPAI w Polsce

Zgodnie z informacją opublikowaną na oficjalnej stronie internetowej Departamentu Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi, od dnia 3 grudnia 2021 r. częściowo zniesione zostają restrykcje importowe dla województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, wprowadzone w związku z występowaniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Białoruś poluzowała restrykcje w związku z HPAI w Polsce
Białoruś poluzowała restrykcje w związku z HPAI w Polsce

Ponownie istnieje możliwość wwozu z ww. województw do Republiki Białorusi:
– żywego drobiu (z wyjątkiem dzikiego, zoologicznego i cyrkowego);
– jaj wylęgowych;
-mięsa drobiowego, jaj w proszku, melanżu, albuminy i innych produktów spożywczych przetwórstwa jaj kurzych;
– puchu i pierza;
– trofeów myśliwskich dzikiego ptactwa (drobiu);
– nieprzeznaczonych do spożycia surowców pochodzenia zwierzęcego, zawierających składniki z gatunków zwierząt podatnych na zarażenie i przeznaczonych do produkcji karm dla drobiu.

Jednocześnie służba weterynaryjna Białorusi poinformowała o utrzymaniu zakazu wwozu z ww. województw:
– dzikiego, zoologicznego i cyrkowego ptactwa;
– jaj konsumpcyjnych;
– pasz i dodatków paszowych, zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego, uzyskanych z gatunków zwierząt podatnych na zarażenie (z wyjątkiem dodatków paszowych i poddanych obróbce termicznej gotowych karm dla kotów, psów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt akwariowych i terrariowych);
– pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego (z wyjątkiem dodatków do karm oraz gotowych karm dla kotów i psów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt akwariowych i terrariowych).

Grypa ptaków w Stanach Zjednoczonych

Jednocześnie GIW przypomina, że nadal obowiązują zakazy w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które służba weterynaryjna Republiki Białorusi wprowadziła dla województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego.

Źródło: GIW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE