Konkurs dla dzieci „My i Ryby” – wciąż trwa!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza dzieci z klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt.: „My i Ryby”. Prace można zgłaszać do 31 grudnia.

Konkurs dla dzieci " My i Ryby" – wciąż trwa!
Konkurs dla dzieci ” My i Ryby” – wciąż trwa!

Co trzeba zrobić?

Rozejrzyj się wokół, może zauważysz, że w Twojej okolicy coś się zmieniło dzięki Europejskiemu Funduszowi Morskiemu i Rybackiemu?

Może będzie to nowe miejsce do zabawy, odpoczynku czy uprawiania sportu nad wodą, dopiero wybudowana ścieżka edukacyjno-przyrodnicza albo nowe huśtawki na placu zabaw? A może brałeś udział w dodatkowych zajęciach lub warsztatach albo rodzice rozwinęli swoją firmę? Może w Twojej okolicy wyremontowano stawy, w których rybacy hodują karpie? Może wiesz, że niedaleko od Ciebie hodowane są inne ryby, np. pstrągi, jesiotry…?

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz czy wykleisz i wyślesz do ministerstwa swoją pracę konkursową pokazującą, jak wiele w Polsce zmieniły środki unijne, w szczególności z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze (PO RYBY 2014–2020). Format i technika są dowolne, wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I–III,
  • klasy IV–VI,
  • klasy VII–VIII.

Jak zostaną wybrani laureaci?

Organizator wyłoni 3 laureatów, których prace cechować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu – w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.

Co można wygrać?

Czekają nagrody o wartości do 200 zł. Dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia w formie upominków reklamowych, związanych z działalnością organizatora i Europejskim Funduszem Morskim i Rybackim.

Jak się zgłosić?

Wszystkie szczegóły i pliki do pobrania potrzebne do zgłoszenia znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/my-i-ryby

Na Twoją pracę ministerstwo rolnictwa czeka do 31 grudnia 2021 r.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR

W odpowiedzi liczne krytyczne sygnały napływające od rolników w sprawie zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR od 1 stycznia 2024 r. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics