Bogata oferta wystawiennicza w PODR Szepietowo

W miniony weekend, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się targi ogrodnicze, organizowane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Ponad 200 stoisk, 150 wystawców i  bogata oferta zachęciły do odwiedzenia Szepietowa. 

Słońce przywitało zwiedzających podczas  „Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego”. Wydarzenie otworzył Wojciech Mojkowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który przedstawił program targów, a także wyraził swoje zadowolenie z bogatej oferty wystawienniczej oraz dużej ilości zwiedzających.

Ponad 200 stoisk

Miłośnicy roślin, przydomowych sadów i warzywników odwiedzali tereny wystawowe PODR Szepietowo już od samego rana. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Ponad 200 stoisk, na których 150 wystawców zaprezentowało szeroki asortyment ogrodniczy. Można było zakupić zarówno sadzonki do sadu i ogrodu, nawozy, narzędzia i sprzęt ogrodniczy. Lokalni wytwórcy oferowali podlaskie specjały: pieczywo, wędliny i miody, które cieszyły zarówno oko jak i podniebienia smakoszy. Swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące odnawialne źródła energii. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem ludowym. Odbyły się pokazy królików rasowych oraz prezentacje szkół rolniczych z terenu naszego województwa. Ponadto można było zasmakować produktów przygotowanych specjalnie na dzisiejsze targi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Zbliżające się święta zachęciły zwiedzających do skorzystania z ekspozycji poświęconych tradycjom kulinarnym i związanych ze świętami wielkanocnymi. Zwiedzający chętne brali udział w konkursie: „Zgadnij co to za roślina”, w którym można było  sprawdzić swoją wiedzę w rozpoznawaniu nasadzeń.

Wiosenne Targi Ogrodnicze zaszczycili swoją obecnością m.in. Lech Antoni Kołakowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stefan Krajewski – Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Lutyński – Zastępca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku.

Słoneczna pogoda sprzyjała miłośnikom zieleni w poszukiwaniu inspiracji do swojego ogrodu. Na stoiskach panowały krzewy ozdobne, byliny i cebule kwiatowe. Znalazły się również warzywa, owoce, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Specjaliści od projektowania ogrodów radzili, jak wybrać odpowiednie rośliny do warunków panujących w  naszym regionie. Mimo wielu egzotycznych odmian kwiatów i roślin, działkowcy najchętniej wybierali te tradycyjne, znane już od wielu lat, jak magnolie, róże, hortensje.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko na terenie województwa podlaskiego, wśród przybyłych było wielu odwiedzających z innych województw.

Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa.

Edyta Porowska
specjalista ds. promocji
zdj. Katarzyna Olszewska, Wioletta Cieszkowska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE