Brak dopłat do nawozów i wzrost stóp procentowych to ruina dla rolników

Polski rząd opowiadał o tej pomocy od kilku tygodni. Te podłe kłamstwa i manipulacje mają gigantyczne konsekwencje. Kolejnym ciosem dla rolników jest podwyżka stóp procentowych. „To puste chlewnie, nie obsiane pola, sprzedane traktory, załamane rodziny”- wylicza Michał Kołodziejczak z AGROunii.

Brak dopłat do nawozów i wzrost stóp procentowych to ruina dla rolników
Brak dopłat do nawozów i wzrost stóp procentowych to ruina dla rolników

„Polscy rolnicy poszli kupić bardzo drogie nawozy, bo uważali, że dostaną choć część rekompensaty. Wydali ostatnie pieniądze lub zadłużyli się jeszcze bardziej” – mówił podczas konferencji prasowej przed ministerstwem rolnictwa Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Dopłat do nawozów nie będzie

„Te fejki rozpowszechniane tylko na potrzeby polityczne obozu rządzącego mają ogromne konsekwencje dla normalnych ludzi, dla ludzi ciężkiej pracy. I to jest skandaliczne.”

„Będzie mniej żywności, będzie drożej, rolnicy będą popadali w spiralę zadłużenia, a supermarkety wykorzystają sytuację i podniosą marże jeszcze bardziej” – przewiduje lider rolników.

„My widzimy bardzo duży konflikt polskiego komisarza w UE Janusza Wojciechowskiego z polskim rządem. Ci ludzie dogryzają sobie w internecie, nie współpracują, a za to zapłaci całe społeczeństwo. Brak tych dopłat jest wymierzony najpierw w polskich rolników, a później w każdego kto kupuje żywność”.

„Agrounia od miesięcy dawała na tacy rozwiązania kryzysu nawozowego np. gromadzenie nawozów, zatrzymanie eksportu. Dopłaty to jest ostatnie rozwiązanie, bo politycy PIS-u nie zrobili nic wcześniej.”- dodaje Kołodziejczak.

Deklaruje też, że to nie koniec walki o normalne ceny.

Podnoszenie stóp procentowych to ruina dla rolników

„AGROunia nie odpuści. Zrobimy wszystko, by te pieniądze trafiły do rolników i to jak najszybciej. Nie będziemy robić tylko grzecznych konferencji. Widzimy problem, dzisiaj o nim mówimy, ale nie wykluczamy mocniejszych akcji.” – powiedział Michał Kołodziejczak.

Lider AGROunii i prezes niedawno założonej partii o tej samej nazwie zwrócił też uwagę, jak podwyżki stóp procentowych wpłyną na produkcję żywności.

„Podnoszenie stóp procentowych to ruina dla rolników. My mamy ogromne kredyty inwestycyjne. To nie jest 200 złotych do kredytu hipotecznego. Dziś normalne jest to, że rolnik zadłużony jest na ok. 2,5 mln złotych. Kwartalnie taki rolnik będzie musiał zapłacić jakieś 25 tysięcy więcej. Dlatego te podwyżki nie powinny dotyczyć producentów żywności, bo one oznaczają upadki gospodarstw. Puste chlewnie, nie obsiane pola, sprzedane traktory, załamane rodziny.”

Źródło: AGROunia

Zostaw komentarz

  1. Kołodziejczak,jaki ty jesteś naiwny,,,kogo to obchodzi czy jeden padnie czy tysiąc,premier wyraźnie powiedział ,,Polak ma zapierdalac za miskę ryżu,,,na to pracujemy od stołu rozbiorowego,jaki zafundowala nam SOLIDURNOSC i żydowscy experci

    • Dokładnie, robić, robić, robić….. I tylko garba można się dorobić, i wszystkiego odmawiać bo rachunki…….. Wszystko drożeje……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bezrobocie najniższe od 32 lat. MRiPS podało aktualne dane

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu czerwca wyniosła 4,9 proc. – szacuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Tak niskie bezrobocie ostatni raz zanotowano 32 lata...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE