Branża agro jedzie z pomocą!

Czy wiecie, co łączy rolnictwo, stare samochody i charytatywny rajd? W tym przypadku – bardzo wiele. W tegorocznej edycji Złombolu, w jednej z ekip, swoje siły połączyły trzy dziennikarki z mediów branżowych i firmy z branży agro. W rajdzie z Katowic do Irlandii mogą brać udział stare samochody z bloku wschodniego – a więc takie, które wielu z Was ma jeszcze u siebie na podwórku.

SWIMER, Złombol, 365FarmNet, Jerzy Koronczok

W trzynastej, szczęśliwej edycji rajdu Złombol biorą udział trzy przedstawicielki branżowych mediów rolniczych: Joanna Panek (Nowoczesna Uprawa), Alicja Siuda (agropolska.pl) oraz Renata Struzik (dziennikarka niezależna). Wyruszyły one 29. czerwca spod katowickiego Spodka „Perełką”, czyli Fiatem 125p z 1989 roku. Pokonają trasę wiodącą przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i Anglię aż do Irlandii (Góry Wicklow) do 3. lipca. Czyli niecałe 2500 km w 5 dni.

Złombol to charytatywny rajd. Jego główną ideą jest dotarcie do wyznaczonego celu autem, które, jak sama nazwa rajdu wskazuje – jest złomem. A może było – auta są wyremontowane i niejednokrotnie odpowiednio dodatkowo „dopieszczone”. Są nawet takie (Star 744, załogi Agrodex Rally Team), które na pace mają piec do pizzy, aby na bieżąco zaspokajać głód załogi.

Najważniejszy jest tu jednak cel charytatywny – aby wziąć w nim udział, każda drużyna musi zebrać od darczyńców min. 2000 zł. Wszystkie pieniądze są przeznaczane na dzieci z domów dziecka w całej Polsce, organizatorzy Złombola nie zarabiają na tym ani złotówki. W ubiegłym roku w ten sposób zostało zebrane ok. 1,5 mln zł. Tegoroczna, 13. edycja już w dniu startu miała na koncie niemal 1 mln zł. A zbiórka wciąż trwa!

 

Wspólnie dla dobra dzieci

Głównym darczyńcą załogi SWIMER Girlzzz Power została firma SWIMER z Torunia.

 – Pierwszy raz bierzemy udział w takiej akcji, ale jak tylko usłyszeliśmy, że możemy w ten sposób wesprzeć dzieci z domów dziecka, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Przemysław Bochat, dyrektor ds. relacji z klientami firmy SWIMER. – Od lat angażujemy się w różne społeczne inicjatywy, szczególnie bliskie są nam te regionalne, z Torunia i okolic. Tu sponsorujemy np. lokalnych sportowców. Cieszymy się, że możemy pomóc również dzieciom z domów dziecka. Kibicujemy dziennikarkom, które odważyły się połączyć siły i wystartować w rajdzie. Jesteśmy przekonani, że dojadą do mety na czas – dodaje.

SWIMER to polski producent zbiorników do magazynowania oleju napędowego, wody, RSM i AdBlue. Firma posiada największy w Europie typoszereg zbiorników do magazynowania oleju napędowego, a jej produkty charakteryzuje wysoka trwałość, przemyślana konstrukcja i staranne wykończenie. Firma dba również o aspekty prośrodowiskowe – zarówno konstrukcja zbiorników, jak i ich proces produkcyjny prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów.

W akcję charytatywną włączyła się również firma 365FarmNet. Z resztą już nie pierwszy raz – w ubiegłym roku wspierała ona dwie drużyny startujące w Złombolu.

– Rajd charytatywny Złombol to przedsięwzięcie w słusznej sprawie – mówi Jerzy Koronczok, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet. – Dlatego, jeśli tylko możemy przyczynić się choć trochę do polepszenia standardu życia dzieci z domów dziecka i poszerzania ich horyzontów, to chcemy mieć w tym swój udział. Dodatkowo, zaopatrzymy załogę dziennikarek w sprzęt 365FarmNet, który zarejestruje całą trasę – każdy będzie mógł na bieżąco śledzić załogę SWIMER Girlzzz Power i sprawdzić, gdzie aktualnie się znajdują oraz która z dziewczyn w tym momencie prowadzi auto.

365FarmNet to platforma do kompleksowego zarządzania gospodarstwem. Wersja podstawowa jest całkowicie bezpłatna, dając przy tym wiele możliwości, np. zarządzania stadem bydła, prowadzenia dokumentacji prac w gospodarstwie czy automatycznego tworzenia bilansu zysków i strat. Dzięki dodatkowym, płatnym modułom, użytkownik może w pełni dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb. Platforma dostępna jest na stronie internetowej www.365FarmNet.pl.

Dołóż cegiełkę!

Załogę Swimer Girlzzz Power można na bieżąco śledzić na ich funpage na Facebooku: https://www.facebook.com/swimergirlzzzpower/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/swimer_girlzzz_power/?hl=pl. I, co najważniejsze – akcję można i warto wspierać. Cały czas prowadzona jest zbiórka pieniędzy – wystarczy nawet 1, 5, 10 czy 15 zł – każda złotówka się liczy! Wszystkie datki od darczyńców, co do grosza, są przeznaczane na dzieci z domów dziecka. Po zakończeniu zbiórki, organizatorzy kupują im pomoce naukowe, prezenty, kursy, kolonie i wycieczki.

Konto do wpłat:

Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1, nr konta: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Zlombol)

Tytuł: Darowizna Złombol,  ID SW10345 (Swimer Girlzzz Power)

Renata Struzik

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + nine =

Video thumbnail
Sprzedaj plony do PROCAM – zapraszamy na film z załadunku statków zbożem w porcie
07:11
Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,165FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,356ObserwującyObserwuj
5,870SubskrybującySubskrybuj

Wirus HPAI nie odpuszcza! Potwierdzono kolejne ogniska choroby

Ptasia grypa nie ustępuje. Potwierdzono kolejne 5 ognisk wirusa HPAI. W sumie do dziś mamy 306 ognisk grypy ptaków. Przypominamy, że w całym ubiegłym...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE