Branża agro jedzie z pomocą!

Czy wiecie, co łączy rolnictwo, stare samochody i charytatywny rajd? W tym przypadku – bardzo wiele. W tegorocznej edycji Złombolu, w jednej z ekip, swoje siły połączyły trzy dziennikarki z mediów branżowych i firmy z branży agro. W rajdzie z Katowic do Irlandii mogą brać udział stare samochody z bloku wschodniego – a więc takie, które wielu z Was ma jeszcze u siebie na podwórku.

SWIMER, Złombol, 365FarmNet, Jerzy Koronczok

W trzynastej, szczęśliwej edycji rajdu Złombol biorą udział trzy przedstawicielki branżowych mediów rolniczych: Joanna Panek (Nowoczesna Uprawa), Alicja Siuda (agropolska.pl) oraz Renata Struzik (dziennikarka niezależna). Wyruszyły one 29. czerwca spod katowickiego Spodka „Perełką”, czyli Fiatem 125p z 1989 roku. Pokonają trasę wiodącą przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i Anglię aż do Irlandii (Góry Wicklow) do 3. lipca. Czyli niecałe 2500 km w 5 dni.

Złombol to charytatywny rajd. Jego główną ideą jest dotarcie do wyznaczonego celu autem, które, jak sama nazwa rajdu wskazuje – jest złomem. A może było – auta są wyremontowane i niejednokrotnie odpowiednio dodatkowo „dopieszczone”. Są nawet takie (Star 744, załogi Agrodex Rally Team), które na pace mają piec do pizzy, aby na bieżąco zaspokajać głód załogi.

Najważniejszy jest tu jednak cel charytatywny – aby wziąć w nim udział, każda drużyna musi zebrać od darczyńców min. 2000 zł. Wszystkie pieniądze są przeznaczane na dzieci z domów dziecka w całej Polsce, organizatorzy Złombola nie zarabiają na tym ani złotówki. W ubiegłym roku w ten sposób zostało zebrane ok. 1,5 mln zł. Tegoroczna, 13. edycja już w dniu startu miała na koncie niemal 1 mln zł. A zbiórka wciąż trwa!

 

Wspólnie dla dobra dzieci

Głównym darczyńcą załogi SWIMER Girlzzz Power została firma SWIMER z Torunia.

 – Pierwszy raz bierzemy udział w takiej akcji, ale jak tylko usłyszeliśmy, że możemy w ten sposób wesprzeć dzieci z domów dziecka, długo się nie zastanawialiśmy – mówi Przemysław Bochat, dyrektor ds. relacji z klientami firmy SWIMER. – Od lat angażujemy się w różne społeczne inicjatywy, szczególnie bliskie są nam te regionalne, z Torunia i okolic. Tu sponsorujemy np. lokalnych sportowców. Cieszymy się, że możemy pomóc również dzieciom z domów dziecka. Kibicujemy dziennikarkom, które odważyły się połączyć siły i wystartować w rajdzie. Jesteśmy przekonani, że dojadą do mety na czas – dodaje.

SWIMER to polski producent zbiorników do magazynowania oleju napędowego, wody, RSM i AdBlue. Firma posiada największy w Europie typoszereg zbiorników do magazynowania oleju napędowego, a jej produkty charakteryzuje wysoka trwałość, przemyślana konstrukcja i staranne wykończenie. Firma dba również o aspekty prośrodowiskowe – zarówno konstrukcja zbiorników, jak i ich proces produkcyjny prowadzone są z zachowaniem najwyższych standardów.

W akcję charytatywną włączyła się również firma 365FarmNet. Z resztą już nie pierwszy raz – w ubiegłym roku wspierała ona dwie drużyny startujące w Złombolu.

– Rajd charytatywny Złombol to przedsięwzięcie w słusznej sprawie – mówi Jerzy Koronczok, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet. – Dlatego, jeśli tylko możemy przyczynić się choć trochę do polepszenia standardu życia dzieci z domów dziecka i poszerzania ich horyzontów, to chcemy mieć w tym swój udział. Dodatkowo, zaopatrzymy załogę dziennikarek w sprzęt 365FarmNet, który zarejestruje całą trasę – każdy będzie mógł na bieżąco śledzić załogę SWIMER Girlzzz Power i sprawdzić, gdzie aktualnie się znajdują oraz która z dziewczyn w tym momencie prowadzi auto.

365FarmNet to platforma do kompleksowego zarządzania gospodarstwem. Wersja podstawowa jest całkowicie bezpłatna, dając przy tym wiele możliwości, np. zarządzania stadem bydła, prowadzenia dokumentacji prac w gospodarstwie czy automatycznego tworzenia bilansu zysków i strat. Dzięki dodatkowym, płatnym modułom, użytkownik może w pełni dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb. Platforma dostępna jest na stronie internetowej www.365FarmNet.pl.

Dołóż cegiełkę!

Załogę Swimer Girlzzz Power można na bieżąco śledzić na ich funpage na Facebooku: https://www.facebook.com/swimergirlzzzpower/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/swimer_girlzzz_power/?hl=pl. I, co najważniejsze – akcję można i warto wspierać. Cały czas prowadzona jest zbiórka pieniędzy – wystarczy nawet 1, 5, 10 czy 15 zł – każda złotówka się liczy! Wszystkie datki od darczyńców, co do grosza, są przeznaczane na dzieci z domów dziecka. Po zakończeniu zbiórki, organizatorzy kupują im pomoce naukowe, prezenty, kursy, kolonie i wycieczki.

Konto do wpłat:

Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1, nr konta: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Zlombol)

Tytuł: Darowizna Złombol,  ID SW10345 (Swimer Girlzzz Power)

Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here