Bułgaria: Minister rolnictwa zalecała milczenie ws. nieprawidłowości przy unijnych funduszach

Minister rolnictwa Desiława Tanewa skrytykowała publikację filmu przez portal śledczy Biwoł, na którym pani minister mówi podczas spotkania z rolnikami, że nie należy informować o nieprawidłowościach w realizacji programów unijnych, aby nie stracić finansowania z UE – podaje Euractiv.pl.

pieniadze rolnik

Na spotkaniu z przedstawicielami branży owocowo-warzywnej, minister zapytana, dlaczego członkowie producentów papryki otrzymali większe sumy niż te, o które się ubiegali, Tanewa odpowiedziała: „Proponuję wam, by trzymać się wersji, że wszystko jest w porządku, inaczej wstrzymają nam finansowanie z UE”.

Copa Cogeca – rolnictwu i leśnictwu należy się wsparcie

Tanewa podkreśliła podczas konferencji prasowej, że wypowiedzi z filmu są wyrwane są kontekstu, a kontrole nie wskazały żadnych nieprawidłowości, o których mowa w filmie. „O wszystkim informujemy Brukselę. Także wtedy, gdy mamy zastrzeżenia do rozliczania się z finansowania unijnych programów”.

(Krassen Nikolov | EURACTIV.bg)

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwanaście − pięć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE