Buraki cukrowe: Przesiewać czy zostawić?

Na wielu plantacjach buraków cukrowych zasianych szczególnie w II dekadzie kwietnia, z powodu intensywnie opadów na początku maja wystąpiły problemy ze wschodami z powodu zaskorupienia i zamulenia.

Przesiewać czy zostawić ?
Przesiewać czy zostawić ?

Dotyczy to szczególnie gleb zwięzłych uprawianych w technologii orkowej, bez ochrony w postaci mulczu  z międzyplonu lub resztek pożniwnych pozostawionych na powierzchni pola lub częściowo wymieszanych z glebą. Nadmiar opadów nie zniszczył natomiast struktury gleby, na której zastosowano uprawę pasową lub technologię z wykorzystaniem mulczu.  Dlatego na takich polach wschody są bardziej wyrównane i siewki buraków lepiej się rozwijają.

Na plantacjach, gdzie średnia obsada buraków jest poniżej 50 tyś/ ha, nierównomiernie rozmieszczona a siewki w glebie są cienkie wydłużone, przewężone i poskręcane konieczne są przesiewy.

Przesiewać czy zostawić?
Przesiewać czy zostawić?

Cenę nasion na przesiewy obniżono

Ponowny siew w obecnych warunkach pogodowych  daje jeszcze szanse na szybkie wschody i niezakłócony rozwój roślin. Cenę nasion na przesiewy obniżono o 150zł/js.

Źródło i fot:LIZ

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − seven =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE