Buraki – jak walczyć z chwastami przy braku opadów?

Długo oczekiwany deszcz prognozowany jest przed weekendem, jak zatem przygotować strategię kolejnych zabiegów.

– Pierwsze zabiegi zostały wykonane około 5 – 7 dni temu. Metamitron w większości uległ częściowej degradacji skutek silnego nasłonecznienia oraz pozostałe substancje doglebowe też nie zadziałały w 100%. Głównym problemem jest zwalczanie komosy białej i rzepaku. Skuteczność zabiegów jest zdecydowanie lepsza, gdy stosowany jest dodatkowo adiuwant olejowy Atpolan Bio !!! – w przypadku nie uszkodzonych buraków nawet do 1,5 l/ha (w II zabiegu). Jest to konieczne bo szczególnie komosa posiada bardzo duży nalot wosku (zdj.4)

– Drugi zabieg lub w niektórych trzeci powinien zostać wykonany bezpośrednio przed deszczem- jeżeli trafimy lub bezpośrednio po, wtedy aktywacja i działanie substancji doglebowych będzie bardziej efektywna. Wszystkie kombinacje zwalczania chwastów w zależności od ich stadium rozwoju i warunków pogodowych możemy otrzymać przy pomocy liz – herbicyd. Przykładowe dawki są dostępne także w broszura herbicydowa.

Źródło: LIZ

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + thirteen =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE