Centrum Rolnictwa Precyzyjnego w Bogdańczowicach – nowe możliwości kształcenia

Podsekretarz stanu Adam Nowak otworzył 1 marca br., w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr. Jana Dzierżona w Bogdańczowicach w województwie opolskim halę dydaktyczną – Centrum Rolnictwa Precyzyjnego. Hala daje możliwości praktycznej nauki zawodu w pracowniach tematycznych, podnoszenia umiejętności zawodowych uczniów oraz słuchaczy przez dostęp do innowacyjnego parku technologicznego, stosowanego w agrotechnice XXI wieku.

Nowoczesny pawilon dydaktyczny pozwoli na realizację praktycznej nauki w zawodach: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, niezależnie od warunków atmosferycznych przez pełny okres nauki.

Na powierzchni użytkowej ok. 1200 m2 hali mieści się: segment do pracy maszynami sterowanymi satelitarnie wraz z ich agregowaniem, segment obróbki metalu z toczeniem, frezowaniem i spawaniem oraz segment naprawy maszyn rolniczych. W dalszej części hali zlokalizowane są: pracownia symulatorów wyposażona w kierownice, podłokietniki, symulator kombajnu oraz pracownia rysunku technicznego.

Nad pracowniami w hali powstało audytorium wzbogacone o antresole do obserwacji procesu nauki w poszczególnych segmentach. Hala została wyposażona w zaplecze socjalno-bytowe z szatniami, prysznicami oraz aneksem kuchennym.

Spotkanie było także okazją do upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wiceminister Adam Nowak wraz z uczniami oraz zaproszonymi gośćmi złożył wiązanki kwiatów pod pomnikiem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics