Ceny pszenicy mocno w dół

W Paryżu pszenica z dostawą w marcu przebiła psychologiczny poziom 200 eur/t, a zmienność notowań serii, której obrót kończy się niebawem mocno wzrosła. Dla porównania termin z majową dostawą kosztuje o 3 euro, a nowy zbiór o 10 euro więcej.

Ceny pszenicy mocno w dół

Silny spadek odnotowała też amerykańska pszenica SRW (-2,6%). Amerykański i unijny eksport pszenicy cierpi z uwagi na dominację na rynku dostawców z Rosji i ciągle obecne dostawy z Ukrainy, Argentyny i Australii.

Mimo spadku notowań pszenicy, kukurydza w USA kontynuuje odbicie techniczne (z 3-letnich minimów), co wspiera nieco ceny paryskiego kontraktu na kukurydzę. Ostatnie minima notowane na początku tygodnia skłaniają inwestorów finansowych do odkupowania i zamykania części krótkich pozycji.

Notowania nasion oleistych niewiele się zmieniły na ostatniej w lutym sesji. Nadal ceny kompleksu sojowego i canoli pozostają na poziomach z 2020-21 roku, a rzepaku są o tylko 20-30 euro wyższe od 3-letniego dołka z października 2023.

Wykresy notowań kontraktów w Paryżu:

Andrzej Bąk
Źródło cen: www.barchart,com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics