Ceny pszenicy mocno w dół

W Paryżu pszenica z dostawą w marcu przebiła psychologiczny poziom 200 eur/t, a zmienność notowań serii, której obrót kończy się niebawem mocno wzrosła. Dla porównania termin z majową dostawą kosztuje o 3 euro, a nowy zbiór o 10 euro więcej.

Ceny pszenicy mocno w dół

Silny spadek odnotowała też amerykańska pszenica SRW (-2,6%). Amerykański i unijny eksport pszenicy cierpi z uwagi na dominację na rynku dostawców z Rosji i ciągle obecne dostawy z Ukrainy, Argentyny i Australii.

Mimo spadku notowań pszenicy, kukurydza w USA kontynuuje odbicie techniczne (z 3-letnich minimów), co wspiera nieco ceny paryskiego kontraktu na kukurydzę. Ostatnie minima notowane na początku tygodnia skłaniają inwestorów finansowych do odkupowania i zamykania części krótkich pozycji.

Notowania nasion oleistych niewiele się zmieniły na ostatniej w lutym sesji. Nadal ceny kompleksu sojowego i canoli pozostają na poziomach z 2020-21 roku, a rzepaku są o tylko 20-30 euro wyższe od 3-letniego dołka z października 2023.

Wykresy notowań kontraktów w Paryżu:

Andrzej Bąk
Źródło cen: www.barchart,com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics