Ceny tuczników nadal lecą w dół

Ceny tuczników w Niemczech spadły aż o 7 centów. Na dalsze obniżki powinni się przygotować także polscy producenci trzody chlewnej – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.

\"rolnik,


W ubiegłym tygodniu w krajach Unii Europejskiej rynki wykazywały zróżnicowanie.

– Podczas gdy w Europie Centralnej (Niemcy, Holandia, Belgia, Austria) notowano stabilne ceny tuczników, na południu i północy Europy ceny spadały od 2 do 4 centów. Spadek cen tuczników wystąpił we Francji, Danii, i Hiszpanii – informuje KZP-PTCH.

Na sezonowy spadek ceny w tym kraju nałożyła się dodatkowo konkurencja ze strony innych krajów unijnych. Hiszpania pozostał dalej na pierwszym miejscu rankingowej listy cenowej wśród krajów produkujących najwięcej wieprzowiny w Europie, a zaraz za nią znalazła się Dania.

W Niemczech spadek o 7 centów

24 października ceny tuczników na giełdzie w Niemczech spadły o 7 centów. Sytuację nadpodaży żywca potwierdziło w środę (25/10/2017) notowanie VEZG. Na następny tydzień ustalono cenę 1,45 euro/kg, co oznacza spadek o 5 centów w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Na rynku krajowym należy spodziewać się dalszej korekty ceny w dół.

– Krajowe zakłady przetwórcze śledzą ceny w Niemczech, gdyż jest to największy rynek wieprzowiny w Europie. To właśnie do Niemiec najwięcej eksportujemy wieprzowiny (15%) oraz najwięcej z Niemiec sprowadzamy (26%) całości wymiany. Nasz zachodni sąsiad jest również największym źródłem importu świń rzeźnych do Polski – wyjaśnia KZP-PTCH.

Tak więc wszelkie zmiany na rynku niemieckim są przenoszone na sytuację rynkową w Polsce.

Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics