Ceny zbóż w dół

Jak informuje Agencja Rynku Rolnego po umiarkowanym wzroście trwającym od początku roku, ceny ziarna zbóż na początku lutego uległy obniżeniu.

Jedynie cena kukurydzy utrzymała się na poziomie z poprzedniego tygodnia. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 04-10.02.2013 r. średnia cena pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 1.035 zł/t, tj. o 1,6% niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 1% niższym niż miesiąc wcześniej.

 

\"Ceny

 

Jednocześnie ziarno to było o 26% droższe niż w porównywalnym okresie 2012 r. Za żyto konsumpcyjne średnio w kraju płacono 755 zł/t, tj. nieco (o 0,6%) mniej niż tydzień wcześniej. Zboże to było o 2% droższe niż miesiąc wcześniej, ale o 15% tańsze niż przed rokiem. Przeciętna cena jęczmienia paszowego wynosiła 874 zł/t, tj. o 1,5% mniej niż w poprzednim tygodniu.

Czytaj: Czy produkcja owsa się opłaca?
Czytaj: Olbrzymi wzrost eksportu zbóż
Czytaj: Znamy prognozy dla zbóż do 2022 roku

Była ona o 0,5% niższa niż przed miesiącem, ale o 9% wyższa niż w tym samym okresie 2012 r. Średnia cena kukurydzy w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, nie uległa zmianie i wynosiła 931 zł/t. Cena ta była o 1% wyższa niż przed miesiącem oraz o 19% wyższa niż przed rokiem.

Źródło: Agencja Rynku Rolnego
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here