Chciał kupić ciągnik i został oszukany, ale stał się cud!

Po tym jak mieszkaniec Sądecczyzny zorientował się, że został oszukany podczas zakupu ciągnika rolniczego przez Internet, zgłosił się do sądeckiej komendy. Dzięki zaangażowaniu w sprawę policjanta Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mężczyzna bardzo szybko odzyskał połowę straconych pieniędzy, choć był niemal pewien, że będzie to niemożliwe. By wyrazić swoją wdzięczność, przesłał podziękowania do szefa sądeckich policjantów.

Chciał kupić ciągnik i został oszukany! Policja cudem odzyskała pieniądze

9 stycznia br. na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu wpłynęła wiadomość od mieszkańca Sądecczyzny, który został oszukany. Mężczyzna w grudniu ubiegłego roku zainteresował się kupnem ciągnika rolniczego z ogłoszenia na jednym z portali społecznościowych. Skuszony atrakcyjną ceną nawiązał kontakt ze sprzedającym. Po ostatecznych ustaleniach wpłacił połowę umówionej kwoty, po czym otrzymał informację, że ciągnik należy jeszcze ubezpieczyć przed wysyłką i musi wpłacić pozostałe pieniądze – razem 5300 euro, czyli około 24 tysiące złotych. Kiedy przez dwa tygodnie status przesyłki nie zmieniał się (cały czas była w przygotowaniu), a kontakt ze sprzedającym się urwał, sądeczanin zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszusta i 4 stycznia br. zgłosił się do sądeckich policjantów. Sprawą zajął się funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą – komisarz Jakub Mółka, który zrobił wszystko, co mógł, by pomóc pokrzywdzonemu mężczyźnie.

Odzyskanie pieniędzy graniczyło z cudem ale się udało!

Mimo że odzyskanie pieniędzy wpłaconych na zagraniczne rachunki po takim czasie niemal graniczyło z cudem, dzięki zaangażowaniu policjanta już następnego dnia na konto sądeczanina wpłynęło 2650 euro.

Kradł olej napędowy i wywoził beczki ciągnikiem. Wpadł na gorącym uczynku

Mężczyzna w mailu skierowanym do szefa sadeckich policjantów wyraził wdzięczność za okazaną mu pomoc. Pozdrawiam Pana Komendanta i całą sądecką Policję, a w szczególności Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą. Chcę wyrazić uznanie i podziękowanie za Waszą ciężką pracę i oddanie w służbie, którą dajecie społeczeństwu. Dziękuję sądeckiej Policji i Panu kom. Jakubowi Mółce za zaangażowanie i pomoc w sprawie, która z mojego punktu widzenia była całkowicie stracona, a dokładnie za pomoc w odzyskaniu pieniędzy po nietrafionej i oszukańczej transakcji zakupu poprzez portal internetowy ciągnika rolniczego. – pisał w wiadomości sądeczanin.

Źródło: KMP w Nowym Sączu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics