Chciał kupić ciągnik stracił kilka tysięcy złotych

Na kwotę 5 tysięcy złotych zrobił przelew bankowy 33-latek, który postanowił kupić widziany tylko za pośrednictwem Internetu ciągnik rolniczy. Traktor wystawiony był do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Po wpłaceniu zaliczki, kontakt ze sprzedającym się urwał.

Chciał kupić ciągnik stracił kilka tysięcy złotych

„Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zgłosił się 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu na portalu internetowym ciągnika rolniczego. 20 grudnia tego roku zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił dokonać zakupu.  Na podane przez niego konto wpłacił zaliczkę w kwocie 5000 złotych” – relacjonuje Asp. Katarzyna Krukowska.

Oszust podał fałszywy adres przekazania ciągnika 

Niestety po wpłacie gotówki kontakt ze sprzedającym się urwał. Następnego dnia kupujący pojechał pod adres gdzie miał znajdować się oferowany ciągnik. Niestety oszust podał fałszywy adres.

Sprawę wyjaśnią policjanci sierpeckiej komendy, którzy apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Tragiczny wypadek. Osobówka wymusiła pierwszeństwo na cysternie z mlekiem

Policja podpowiada, jak nie zostać oszukanym w sieci. Robiąc zakupy za pośrednictwem Internetu pamiętajmy aby:

  • kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego;
  • sprawdzić sprzedawcę przed dokonaniem zakupu, zapoznać się z opiniami i komentarzami na jego temat;
  • zwracać uwagę na cenę towaru, ponieważ zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność i może świadczyć o próbie oszustwa;
  • dokonując zapłaty należy zwracać uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione;
  • zawsze należy także rozważyć możliwość osobistego sprawdzenia przedmiotu zakupu oraz zamówienia towaru z opcją płatności przy odbiorze.

 

Źródło: KPP Sierpc

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnicy w imieniu celników apelują do rządu o uszczelnienie granicy

Odpowiadając na Apel Celników do Rolników, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, jako reprezentacja Rolników, wystąpił 20 lutego 2024 r. do Premiera Donalda Tuska, Ministra...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics