Chcieli wwieść do Polski spalone i zardzewiałe ciągniki rolnicze

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi niebezpiecznych odpadów do Polski. Kierowca przewoził z Francji trzy spalone i zardzewiałe ciągniki rolnicze. Transport jechał w kierunku województwa mazowieckiego. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi niebezpiecznych odpadów do Polski
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi niebezpiecznych odpadów do Polski

KAS zapobiegła przewozowi trzech ciągników rolniczych, które były spalone i zardzewiałe

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz niebezpiecznych odpadów do Polski. KAS zapobiegła przewozowi trzech ciągników rolniczych, które były spalone i zardzewiałe. Przewoźnik nie oznakował pojazdu do przewozu odpadów i nie posiadał żadnych uprawnień do ich przewozu, ponieważ nie dokonał wymaganej rejestracji w Bazie Danych Odpadowych (Rejestr BDO).

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów. Naczepę wraz z towarami zajęto do postępowania karnego.

Kierowcę ukarano dwoma mandatami karnymi w wysokości 200 zł każdy. Przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 34 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym do 500 tys. zł.

Źródło i fot.: Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE