Ciężarówka przewożąca 160 świń wypadła z zakrętu. Groźny wypadek koło Płocka

Na drodze krajowej 60, w miejscowości Bielsk na Mazowszu doszło do wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego, przewożący trzodę chlewną, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do rowu.

Ciężarówka przewożąca 160 świń wypadła z zakrętu. Groźny wypadek koło Płocka

30 stycznia około godziny 10:40, na DK 60, w miejscowości Bielsk, 32-letni kierowca samochodu ciężarowego man, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, przewracając ciężarówkę na bok. Mężczyzna transportował 160 sztuk trzody chlewnej. Utrudnienia trwały kilka godzin, a ruch odbywał się wahadłowo.

Policjanci ostrzegają!

Policjanci przypominają, że nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. W związku z tym wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Wypadek ciężarówki przewożącej bydło

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Źródło i fot.: KMP Płock

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nieszczęśliwy wypadek przy załadunku drewna

11 czerwca w kompleksie leśnym w m. Brzozowica Duża doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową wypadkowi uległ 28-latek, który Lotniczym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics