Co z pomocą suszową? Dziś miał ruszyć nabór wniosków!

Zapowiadany przez Rząd nabór wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę w 2021 roku, miał ruszyć z dniem 16 maja br. Niestety projekt utknął na etapie jego procedowania. 

Co z pomocą suszową? Nabór miał ruszyć i nie ruszył!
Co z pomocą suszową? Nabór miał ruszyć i nie ruszył!

Zgodnie z zapisami projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nabór wniosków suszowych miał ruszyć z dniem 16 maja br., a zakończenie naboru miało nastąpić z końcem czerwca tego roku o czym WIR informowała na swojej  stronie Znamy stawki pomocy suszowej za rok 2021 – Aktualności – Wielkopolska Izba Rolnicza (wir.org.pl).

 

Kiedy ruszy nabór wniosków?

W związku z wieloma zapytaniami rolników, kiedy ruszy nabór tych wniosków oraz wcześniejszymi zapowiedziami Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Wielkopolska Izba Rolnicza wystąpiła do resortu rolnictwa z zapytaniem – kiedy faktycznie zostanie uruchomiony nabór wniosków o pomoc suszą, oraz kiedy te środki trafią na konta poszkodowanych rolników.

Marta Ceglarek
WIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnik zginął pod ładowarką przegubową

Sądeccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Tęgoborze w Małopolsce. 47-letni mieszkaniec...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE