Czy komornik może zająć dopłaty?

Czy środki z płatności bezpośrednich znajdujące się już na rachunku bankowym rolnika indywidualnego mogą być zajmowane przez komornika sądowego? Z takim pytaniem do ministerstwa rolnictwa zwrócił się samorząd rolniczy.

 

\"\"

 

Resort rolnictwa wskazał, że płatności bezpośrednie, w tym zaliczki, nie powinny podlegać egzekucji. A okazuje się, że są przypadki, gdy komornik zajął przelane przez ARiMR na rachunek bankowy zaliczki na poczet dopłat za 2016 r.

– Mając to na uwadze, a także fakt, że komornicy mają ograniczone możliwości badania pochodzenia środków na rachunku bankowym w razie zajęcia takich środków, ministerstwo przekazało informacje, że beneficjent (dłużnik) powinien zwrócić się do komornika o umorzenie postępowań w zakresie obejmującym egzekucję z tych środków. W razie nieuwzględnienia tego wniosku, beneficjent może wnieść do sądu skargę na czynność komornika. W konkretnych sprawach rozstrzygniecie kwestii, czy środki te podlegają egzekucji, należy zatem – w opinii resortu rolnictwa – do sądu sprawującego nadzór judykacyjny nad komornikiem sądowym – czytamy w komunikacie Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Redakcja AgroNews, fot. 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Farma Mleka wprowadzała konsumentów w błąd! UOKiK nałożył grzywnę

Nieprawdziwe informacje o skali działalności, nierealne plany na przyszłość – spółka Farma Mleka umyślnie wprowadzała konsumentów w błąd po to, aby zachęcić ich do...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE