Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

18 czerwca 2024 roku w gospodarstwie Państwa Jurczyk w miejscowości Sekursko odbyły się Dni Pola organizowane przez BIO-LIDER naturalnie z BIO-GEN wspólnie z PROCAM Polska. W wydarzeniu brało udział kilkunastu wystawców z firm współtowarzyszących.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

Uczestników powitał Jarosław Peczka – współwłaściciel firmy BIO-LIDER będącej głównym organizatorem pokazów w Sekursku oraz Ewa Kaniowicz – prezes firmy BIO-GEN. Współtowarzyszył im Adam Jurczyk, który w imieniu Jurczyk Farm opowiedział w skrócie o profilu działalności gospodarstwa wraz z historią powstania i rozwoju tego biznesu rolniczego. W imieniu firmy PROCAM dyrektor regionu – Przemysław Konaszczuk zachęcał gości do korzystania z wiedzy agronomicznej przy okazji zwiedzania poletek z odmianami rzepaku i pszenicy ozimej.

Głównym punktem spotkania była prezentacja mistrzowskiej kolekcji odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej, wspieranych zastosowaniem technologii biologicznej firm BIO-LIDER oraz BIO-GEN.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

W spotkaniu wzięło udział łącznie ponad 500 klientów, którzy mogli zapoznać się z ofertą, zobaczyć propozycje ochrony i nawożenia, jak również uczestniczyć w dyskusjach na temat innowacyjnego podejścia do uprawy rzepaku, zbóż czy ziemniaków według propozycji BIO-GEN wspólnie z PROCAM.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

Na uczestników czekało wiele atrakcji, kulminacyjnym punktem spotkania był konkurs przygotowany dla klientów, którzy zadeklarowali się zakupić specjalnie przygotowane pakiety produktów wdrażających rozwiązania biologiczne.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

Na gości czekał również ze swoją rewelacyjną rajdówką BMW oraz przygotowanym torem wyścigowym partner BIO-LIDER, którym jest Krzysztof Hołowczyc. Wspólnymi siłami organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji wraz z oprawą prezenterską Irka Bieleninika, który towarzyszył przybyłym podczas całego spotkania.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

Głównym celem spotkania było przekazanie przez agronomów PROCAM,  BIO-GEN i BIO-LIDER sprawdzonej praktycznie i użytecznej wiedzy informującej o tym jakie i dlaczego rozwiązania zastosowano, o programach ochrony i nawożenia.

Dni Pola BIO-LIDER, BIO-GEN i PROCAM Polska za nami

Grupy oprowadzane po poletkach miały okazję na własne oczy zapoznać się z pozytywnymi efektami technologii proponowanej przez organizatorów widocznymi na plantacjach, które są co rocznie potwierdzane ponad przeciętnymi plonami rolników oraz rekordami plonów z hektara ustanawianymi w ramach Ligi Mistrzów Plonowania.

Oprac i fot.: Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics