Pszenica znów tanieje. Jakie ceny na giełdach?

Amerykańska pszenica tanieje pod wpływem zbliżonego do rekordu tempa zbiorów w USA, gdzie wykoszono już 27% zasiewów pszenicy ozimej. Jednocześnie poprawiła się w ostatnim tygodniu kondycja pszenicy (zarówno upraw jarych jak i ozimych).

Kukurydza i soja zyskały lekko w Chicago, ponieważ poniedziałkowy raport Crop Progress (ukazał się po zamknięciu sesji) pokazał lekkie pogorszenie stanu kukurydzy i soi, chociaż obie uprawy oceniane są nadal dużo lepiej niż przed rokiem i powyżej średniej. Także miesięczne dane NOPA za maj były znacznie wyższe od rozczarowujących danych z kwietnia i przekroczyły oczekiwania, sięgając 183,625 mln buszli.

Unijna pszenica naśladuje zachowanie swojego amerykańskiego odpowiednika

W Paryżu wycena wrześniowego terminu pszenicy spadła we wtorek o 1,25 euro i wyceniana jest już poniżej 230 eur/t. Oznacza to, że kontrakt wrócił na poziomy z początku maja, tracąc już blisko połowę wybicia trwającego od marcowego 3-letniego dołka – ok. 180 eur/t) do szczytu – ok. 270 eur/t z końcówki maja.

Unijna kukurydza podąża śladem pszenicy i również wyceniana jest na poziomie z początku maja tego roku, ale skala przeceny ograniczona została wczoraj przez odbicie amerykańskiego.

Rzepak, który w poniedziałek spadł na 5-tygodniowe minima, skorzystał we wtorek z drożejącej canoli, kompleksu sojowego oraz ropy.

Zamknięcie wtorkowej sesji na giełdowym rynku zbóż i oleistych – 18.06.2024:

Notowania kontraktów futures na Euronext-Paryż:

Andrzej Bąk

Źródło cen: CBoT, Euronext-Paryż

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics