Do spotkania premier z rolnikami znów nie doszło

Rolnicy z zielonego miasteczka znów się zawiedli. Liczyli na to, że podczas piątkowych uroczystości związanych z wprowadzeniem do obiegu loga dla produktów sprzedawanych bezpośrednio będą mieli okazję spotkać się z premier Ewą Kopacz.

 

\"rolnictwo,

Delegacja rolników oraz przedstawicieli Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, i Kampanii NIE RZUCIM ZIEMI udała się do Kancelarii Premiera na spotkanie z szefową rządu.

– Niestety, po raz kolejny, Pani Premier nie znalazła czasu na spotkanie. Zostaliśmy przyjęci przez zastępcę dyrektora z Departamentu Spraw Obywatelskich NA KORYTARZU (!). Złożyliśmy u niej, po raz kolejny, listy z postulatami rolników podpisane przez Polaków z całej Polski oraz produkty z logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA – czytamy w komunikacie Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC .

Czytaj także:
Sprzedaż bezpośrednia z jednym logo. Inauguracja znaku w "zielonym miasteczku"

Frustracja uczestników zielonego miasteczka jest coraz większa. Zwracają oni uwagę na to, że rząd nie interesuje się ich postulatami.

– Rośnie oburzenie wśród rolników i konsumentów za brak zainteresowania ze strony Pani Premier sprawami kluczowymi dla wszystkich Polaków: masowa wyprzedaż ziemi, zagrożenia ze strony GMO i korporacji oraz utrata niezależności żywnościowej. (…) żaden ze zgłoszonych przez rolników z Zielonego Miasteczka postulatów nie został spełniony, a ustawa (podpisana już przez Prezydenta) która miała ułatwić rolnikom sprzedaż bezpośrednią zmienia prawo ze złego na gorsze i jest stworzona dla bogatych jednostek i korporacji – piszą przedstawiciele Koalicji ICPPC.

\"rolnictwo\"

Wobec braku podjęcia dialogu przez stronę rządową z rolnikami dziś w Warszawie odbędzie się rolnicza manifestacja pod hasłem "Nie rzucim Ziemi" organizowana przez NSZZ RI "Solidarność".

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. ICPPC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here