Dobrostan krów mamek – wciąż można wnioskować o płatności

Jak informuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, w MRiRW trwają prace legislacyjne mające na celu umożliwienie rolnikom realizację wymogu 140 dni wypasu w sezonie wegetacyjnym w ramach wariantu 2.3. Dobrostan krów mamek w świetle przedłużonego w 2020 r. terminu składania wniosków.

Tym samym, jak najbardziej uzasadnione jest sporządzanie przez doradców rolniczych wniosków o przyznanie płatności dobrostanowej i planów poprawy dobrostanów zwierząt po dniu 29 maja br.

Wielkopolska Izba Rolnicza informowała już wcześniej o problemie z dotrzymaniem tego wymogu w w/w działaniu oraz o interwencji KRIR w sprawie. [Przejdź do atrykułu].

Po pierwszej interwencji z dnia 27 maja Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła ponownie w dniu 2 czerwca br. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi br. z wnioskiem o wyjaśnienie oraz skorygowanie rozbieżności pomiędzy terminem zakończenia składania wniosków w wariancie 2.3 Dobrostan krów mamek, podanym na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. 15 czerwca 2020 r., a informacjami przekazanymi doradcom rolniczym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie tj.: 28 maja 2020 r.. W powyższym piśmie samorząd rolniczy zawnioskował o zmianę przepisów tak, aby terminem składania wniosków był 15 czerwca, a ostatecznym terminem złożenia planu poprawy dobrostanu – 10 lipca.

Co będzie POTEM? – komentarz ekonomisty rolnego

Jak wynika z informacji CDR, doradcy mogą przygotowywać plany poprawy dobrostanu krów mamek i wnioskować o płatność dobrostanową dla hodowców krów mamek, gdyż prace legislacyjne, umożliwiające rolnikom skorzystanie z tego programu są w toku.

Opracowanie: Elżbieta Bryl
WIR

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 3 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE