Dostępne na rynku modele ciągników Zetor

Firma Zetor to połączenie ponad 75-letniej tradycji z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, niezawodnością i atrakcyjnymi kosztami codziennej eksploatacji. Właśnie dlatego traktory tej marki doceniane są przez użytkowników na całym świecie. Już od samego początku swojej działalności Zetor eksportował swoje modele do 136 krajów, a w latach 1946-2015 całkowita liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła aż 1,3 miliona. Jakie modele ciągników Zetor są obecnie dostępne na rynku?

Dostępne na rynku modele ciągników Zetor

Zetor – innowacyjny europejski producent maszyn rolniczych

Zetor to renomowany producent ciągników rolniczych, który swoją działalność rozpoczął 1946 roku w Brnie na terenie ówczesnej Czechosłowacji. Od samego początku swojego istnienia, Zetor skupiał się na produkcji traktorów, które miały sprostać wymaganiom współczesnego rolnictwa, oferując jednocześnie prostotę obsługi, niezawodność i wytrzymałość. Firma szybko zyskała renomę i reputację jako producent solidnych i łatwych w konserwacji maszyn, co przyczyniło się do ich popularności zarówno w kraju, jak i na rynkach eksportowych. Jakie obecnie modele są najchętniej wybierane przez współczesnych rolników?

Zetor Crystal

Ciągnik rolniczy Zetor Crystal jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i cenionych modeli w ofercie firmy Zetor. Jest to traktor przeznaczony do ciężkich prac w rolnictwie, charakteryzujący się wytrzymałością i komfortem użytkowania. Obecnie dostępny model dysponuje bardzo dużą mocą jednostki napędowej. Solidna konstrukcja bloku silnika wraz z ramą sprawiają, że ciągnik jest w stanie bez problemu wytrzymać spore obciążenia od przyłączonych maszyn. Dzięki wykorzystaniu ekonomicznej skrzyni przekładniowej otrzymujemy ciągnik, który bardzo chętnie wybierany jest przez rolników, w tym też również z naszego kraju.

Zetor Forterra

Oprócz modelu Crystal firma Zetor ma swojej ofercie nieco słabszą gamę traktorów o nazwie Forterra. Ciągniki te dysponują mniejszą mocą niż topowe modele Crystal. Różnice nie są jednak duże, dzięki czemu również te traktory świetnie sprawdzają się w zadaniach na polu. Do dyspozycji klientów są aż trzy warianty – CL, HSX i HD. Każdy z nich dysponuje nowoczesną hydrauliką, dzięki której są w stanie obsługiwać ciężkie maszyny potrzebne do zagospodarowania pól uprawnych i obszarów wokół gospodarstwa.

Zetor Proxima

Kolejnym modelem dostępnym w ofercie firmy Zetor jest Proxima. W tym przypadku również mamy do dyspozycji trzy warianty ciągnika – CL, GP i HS. Różnice pomiędzy nimi wynikają z zastosowania odmiennych mocy, a także skrzyni przekładniowych. Cechą wspólną każdego wariantu jest bardzo duża uniwersalność, solidna konstrukcja oraz wynikająca z niej niezawodność. Wszystko to sprawia, że model Proxima jest w czołówce najchętniej wybieranych ciągników rolniczych.

Zetor Major

Model Major to średniej klasy ciągnik rolniczy charakteryzujący się największą uniwersalnością i stosunkiem ceny do oferowanych możliwości i mocy silnika. Dzięki przeprojektowanej konstrukcji dachu traktora kierowca zyskał lepszy widok zza kierownicy. Wszystko to sprawia, że traktor Zetor Major świetnie odnajdzie się w mniejszych gospodarstwach. Model ten może z powodzeniem służyć jako środek transportu, jak również wykonywać czynności niezwiązane z rolnictwem. Major chętnie wykorzystywany jest we wszelakich pracach komunalnych, a także leśnych. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji ciągnik ten nie będzie miał problemów z poruszaniem się w ciasnych obszarach.

Sprawdzone oferty ciągników Zetor znajdziesz na Truck1

Zostaw komentarz

  1. Mimo pięknie napisanego artykułu zachwalające go Zetora, marka straciła. Dzieje się to samo co z Ursusem. Zainteresowanie spada z roku na rok. Świadczy o tym niska sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Interwencje pszczelarskie – 7 naborów w toku

Do 18 stycznia 2024 r. hodowcy pszczół, zrzeszające pszczelarzy organizacje, ośrodki doradztwa rolniczego i jednostki naukowo-badawcze mogą się starać o dofinansowanie z Planu Strategicznego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics