Advertisement

Dramatyczny finał nawałnic w Chorzelach

Pogoda w tym roku nie jest łaskawa dla rolników. Najpierw bezśnieżna zima, potem wiosenna susza, a teraz zlewne deszcze wymywające uprawy.

Wiele regionów dotknęła powódź. Jak podaje infoprzasnysz.com wielu rolników znalazło się w dramatycznej sytuacji z powodu nawałnic przechodzących przez wieś Lipowca w gminie Chorzele w województwie mazowieckim. Padający ulewny deszcz oraz grad doszczętnie zniszczył wiele upraw.

Problem z infoprzasnysz.com podzielił się jeden z rolników, który ucierpiał z powodu nawałnicy: Przede wszystkim ucierpiały zboża, kukurydza i ziemniaki. Przyszła nagle fala deszczu, a po chwili grad, który uszkodził łodygi roślin. W przeciągu kilkunastu minut żywioł doprowadził do znacznych zniszczeń. W konsekwencji możemy spodziewać się znacznie mniejszych zbiorów, z uwagi na uszkodzenie roślin w fazie wzrostu.

Teraz potrzebna jest interwencja gminy, która wszystkie szkody powinna zgłosić do Urzędu Wojewódzkiego. Szkody oceni specjalna komisja powołana przez wojewodę – czytamy na infoprzasnysz.com

Pamiętajmy, że w przypadku zniszczeń upraw przez suszę, grad, nawalny deszcz, huragan wszelkie szkody trzeba jak najszybciej zgłosić do gminy.

Oprac. na podstawie infoprzasnysz.com
Fot.: infoprzasnysz.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Ceny skupu produktów rolnych wzrosły aż o 45,1 proc. GUS podał szczegóły

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych wzrosły w kwietniu 2022 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 8,7%), jak i w porównaniu z analogicznym...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE