Duda napisał list. Obiecuje rolnikom m.in. wyrównanie dopłat

Andrzej Duda napisał listy do rolników i mieszkańców Śląska, „w których zwraca uwagę na trudną sytuację górnictwa, potrzebę wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników i przyjęcia ustawy chroniącej ziemię przed wykupem”.

 

\"rolnictwo,

 

Duda napisał również list do rolników, gdyż – jak mówił podczas czwartkowej konferencji PiS Janusz Wojciechowski – „sprawy wsi są przedmiotem jego szczególnej troski”, a „prezydentura Andrzeja Dudy będzie prezydenturą troski o polską wieś”.
 
Zdaniem Andrzeja Dudy wśród szczególnie ważnych problemów do rozwiązania na wsi jest ochrona polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców.
 
Duda w liście do rolników przypomniał, że PiS dwa lata temu wniosło projeky takiej ustawy. Według kandydata na prezydenta ten projekt powinien być już dawno uchwalony.
Andrzej Duda zwrócił także uwagę, że równie istotną kwestią jest wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.
 
– Nasi rolnicy nie sprostają konkurencji z zachodnią Europą, jeśli nie będą konkurowali na równych warunkach. Jednak Bronisław Komorowski jako prezydent Rzeczpospolitej nie zrobił nic w tej sprawie, nie odezwał się ani pół słówkiem, by doprowadzić do tego wyrównania – przypominał Wojciechowski, odnosząc się do listu Andrzeja Dudy. 

Redakcja AgroNews, fot. www.andrzejduda.pl

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics