Dwa groźne wypadki ciągników w jednym powiecie tego samego dnia

Rolniczy sezon w pełni. Na polach trwają intensywne prace, a to oznacza, że na drogi codziennie wyjeżdża wiele ciągników. Niestety, często dochodzi do wypadków z ich udziałem. Przedwczoraj w powiecie włodawskim zdarzyły się aż dwie takie kolizje. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn: jeden przygnieciony przez ciągnik, drugi po zderzeniu z opryskiwaczem.

\"rolnik,

Zderzył się z opryskiwaczem

31 maja wieczorem motorowerzysta, wyprzedzając ciągnik, uderzył w doczepiony opryskiwacz. 

– 38-latek z gm. Wyryki kierujący motorowerem w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego jadącego w tym samym kierunku zaczepił o elementy doczepionego do ciągnika opryskiwacza. W wyniku tego upadł na ziemię – wyjaśnia włodawska policja.

Mężczyzna został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący obydwu pojazdów byli trzeźwi.

Wjechał ciągnikiem do rowu

Również ostatniego dnia maja, w Dubecznie w pobliżu Włodawy, 34-latek kierujący ciągnikiem, podczas wykonywania manewru cofania wjechał do rowu i został przygnieciony przez maszynę.

Mężczyzna został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała. Po przebadaniu alkomatem policjanci ustalili, że mieszkaniec gm. Hańsk był trzeźwy.

Mniej wypadków w rolnictwie, ale coraz więcej z nich kończy się śmiercią

Z danych KRUS wynika, że w 2016 roku podczas prac rolniczych doszło do 19110 wypadków. Aż 2/3 z nich skończyło się trwałym lub długotrwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Chociaż ogólna liczba wypadków zmalała o 5,2 proc. w stosunku do 2015 roku, to jednak wzrósł odsetek zgonów. W 2016 roku zginęły 83 osoby, a więc aż o 20  więcej niż rok wcześniej.

Dlatego apelujemy – bądźcie ostrożni!

oprac. Kamila Szałaj, fot. KPP Włodawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here