Eurostat: przychody polskich rolników spadły prawie o 24 proc.

Eurostat opublikował raport z którego wynika, że średnie przychody unijnych rolników w 2015 roku spadły o 6 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, natomiast przychody zatrudnionego w sektorze rolnym zmalały o 4,3 proc.    

 

\"rolnictwo,

 

Największe spadki odnotowano w Niemczech (-37,6 proc.), Polsce (23,8 proc.), Luksemburgu (-20 proc.), Danii (19,7 proc.), Wielkiej Brytanii (-19,3 proc.) i w Rumunii (19,2 proc.).

Z kolei największe wzrosty przychodów rolników w porównaniu do 2014 roku zanotowano w Chorwacji (21,5 proc.), Łotwie (+ 14,3 proc.) i Grecji (+12,1 proc.). Przychody wzrosły też we Francji, Włoszech, Belgii, Słowenii, Hiszpanii, Portugalii, Estonii, Szwecji, Irlandii i na Cyprze.

Czytaj także:
O skutkach rosyjskiego embargo rozmawiamy z profesorem Eberhardem Makoszem

Największe spadki pojawiły się w produkcji buraka cukrowego, kukurydzy na ziarno i mleka. Natomiast do wzrostów przyczyniła się większa produkcja bydła mięsnego, jaj, drobiu, owiec i kóz, oleju z oliwek, świeżych warzyw, owoców oraz wina.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Jeremy Keith

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Siew materiału kwalifikowanego

W praktyce rolniczej są trzy możliwości zwiększenia dochodowości w produkcji rolniczej. Pierwsza to wzrost plonu, a dalej obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost ceny...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE