FarmGEM – największy producent opryskiwaczy na AgroShow!

  FarmGEM, największy producent opryskiwaczy w Wielkiej Brytanii, zaprezentuje swój asortyment wysokiej jakości opryskiwaczy na wystawie Agro Show 2014 w Bednarach (Polska). Oprócz opryskiwaczy zawieszanych, ciągnionych i sadowniczych (pneumatycznych), firma zaprezentuje po raz pierwszy samojezdny opryskiwacz o wysokim prześwicie, specjalnie zaprojektowany dla rynku europejskiego – Sapphire VT2. Jest to unikalny, samojezdny opryskiwacz zapewniający 2-metrowy prześwit pod podwoziem i przeznaczony dla rolników uprawiających takie rośliny jak: kukurydza, słonecznik, rzepak, bawełna lub nawet choinki świąteczne.

   

  \"\"

   

  Hydrauliczna regulacja rozstawu kół zastosowana w opryskiwaczu Sapphire VT2 umożliwia zmianę rozstawu kół z 2,1m na 3,2m bez zatrzymywania maszyny.
   
  Dwuzbiornikowy układ cieczy opryskowej o pojemności 4000 litrów umożliwia zamontowanie zbiorników w jednej linii z kołami opryskiwacza. Podczas regulacji rozstawu kół, zbiorniki przemieszczają się razem z osiami, dzięki czemu unika się niszczenia upraw i zapewnia doskonałą stabilność, pomimo tego, że prześwit nad opryskiwanymi roślinami wynosi 2,0 m. Dostępne są belki opryskiwacza o szerokości od 24 do 36 metrów.
   
  Opryskiwacz jest standardowo wyposażony w uniwersalną konsolę sterowniczą zintegrowaną z prostym w obsłudze joystickiem sterującym, który umożliwia obsługę funkcji wykorzystywanych podczas oprysku i jednoczesną kontrolę kierunku i prędkości jazdy opryskiwacza. Joystick umożliwia nawet składanie i rozkładanie belki opryskiwacza!
   
  System przewodów rurowych “MAXImizer” stanowi unikalne i proste rozwiązanie umożliwiające rozcieńczanie środka chemicznego w opryskiwaczu. W systemie tym ograniczono ilość przewodów giętkich i tym samym zmniejszono straty środka chemicznego, który pozostaje niewykorzystany w opryskiwaczu po zakończeniu oprysku. To rozwiązanie ogranicza również ilość wody potrzebnej do czyszczenia systemu oraz przyspiesza proces i pozwala zaoszczędzić cenny czas podczas oprysku.

   

  \"\"

   

   System kontroli cieczy opryskowej typu Fingertip umożliwia sterowanie systemem przewodów rurowych opryskiwacza z fotela kierowcy. System ten w znacznym stopniu upraszcza mycie i płukanie opryskiwacza, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności pracy operatora i ograniczenie strat środka chemicznego.
   
  Pneumatyczne dysze odcinające zapewniają natychmiastowe włączanie i wyłączanie oprysku, bez żadnego opóźnienia, w celu uzyskania bardziej precyzyjnego działania opryskiwacza na uwrociach. Ten system nadaje się idealnie do zastosowania opcjonalnego układu sterowania sekcjami belki opryskiwacza z wykorzystaniem sygnału DGPS, który upraszcza obsługę i w ogromnym stopniu poprawia dokładność oprysku.
   
  System automatycznej regulacji wysokości i poziomowania belki opryskiwacza jest kolejną opcją, która maksymalnie upraszcza wykonywanie oprysku i umożliwia utrzymywanie belki opryskiwacza na optymalnej wysokości roboczej oraz podnoszenie jej podczas pokonywania zakrętów na zawrotach w celu ograniczenia ryzyka przypadkowego uszkodzenia belki.

  Sukcesy firmy FarmGEM sprawiły, że poszukuje ona kolejnych dealerów w Polsce i w całej Europie. Osoby do kontaktu: Eveliana Alksnaja +37 1292 07736 lub Maria Chazbijewicz + 48 6088 00049.

  Źródło i fot: FarmGEM

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here