Finał konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na AgroShow. Zobacz zdjęcia

Znamy już wyniki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 19 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.

\"rolnictwo,Laureaci konkursu

Ciągnik rolniczy 675DT produkcji Farmtrac Tractors Europe Spółka z o.o za I miejsce i miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego 2014 otrzymali Państwo Dorota i Karol Kaniowie ze Szwarcenowa w województwie warmińsko-mazurskim.

 

\"rolnictwo,
 Zdobywcy głównej nagrody

Zdobywcy I miejsca są rolnikami w kolejnym pokoleniu. Zaczynali od pracy w rodzinnym gospodarstwie w województwie wielkopolskim. Gospodarstwo na Warmii prowadzą od 5 lat. Tu zaczęli od zagospodarowywania nabytej kompletnie zrujnowanej nieruchomości. O ich tegorocznym sukcesie, poprzedzonym ogromnym nakładem pracy, zadecydował … wypadek Pana Karola. Wydarzenie sprzed kliku lat, które mogło go kosztować utratę zdrowia, zmobilizował małżonków do zorganizowania ich gospodarstwa, z uwzględnieniem każdego aspektu bezpieczeństwa pracy. Państwo Kaniowie hodują 50 macior i 1 000 tuczników rocznie. Na potrzeby paszowe uprawiają zboża na 72 ha gruntów. Ich gospodarstwo wyróżnia się przestronnym, pięknym siedliskiem, dbałością o ład i porządek w obejściu, prawidłowym odprowadzeniem wód opadowych, dużą liczbą tablic ostrzegawczych i informacyjnych, szeroką dostępnością środków ochrony indywidualnej, dobrze zorganizowanym punktem przeciwpożarowym, własną stacją paliw.

Nagrody pieniężne od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla dwóch zdobywców równorzędnej II lokaty powędrowały w ręce Państwa Moniki i Emila Wrotków z miejscowości Jaroszowa Wola w województwie mazowieckim oraz Państwa Olgi i Henryka Rogaczewskich z miejscowości Tywica w województwie zachodniopomorskim.

\"rolnictwo,
Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews Aleksandra Szymczak wręcza statuetkę laureatowi

Z kolei laureatami konkursu internetowego KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014” zostali Państwo: Anna i Paweł Barczewscy (województwo dolnośląskie, uzyskując 12 006 głosów). Głosowanie odbyło się na naszym portalu AgroNews.com.pl. Był to największy w Polsce interaktywny konkurs w branży Agro. Internauci oddawali swoje głosy na szesnastu laureatów etapu wojewódzkiego. Od 5. lipca do 10. września strona konkursu uzyskała 4,5 mln. odsłon. W konkursie oddano 61 360 głosów.

\"rolnictwo,
Dyrektor marketingu Bayer CropScience Iwona Krych-Stec wręcza laureatowi voucher o wartości 5000 zł

Zwycięzcy internetowego konkursu otrzymali voucher o wartości 5000 zł na środki ochrony roślin firmy Bayer CropScience oraz statuetkę od Pani Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews Aleksandry Szymczak.

Państwo Barczewscy uprawiają kukurydzę, pszenicę ozimą i rzepak. Inwestując w rozwój gospodarstwa, sięgnęli po udogodnienia XXI wieku. Nabyli wydajny sprzęt, umieścili wszystkie maszyny i urządzenia w halach garażowych. Zainstalowali kamery umożliwiające monitoring obejścia posiadłości i Wi-Fi, do podglądu gospodarstwa wtedy, gdy są poza jego obrębem.

Poza tym wszyscy laureaci XII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014 otrzymali listy gratulacyjne od honorowego patrona Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, tablety okolicznościowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyplomy od organizatorów, zestawy ochron pracy od Państwowej Inspekcji Pracy, zestawy ochron stosowane podczas pracy ze środkami ochrony roślin od Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, roczną prenumeratę dwutygodnika AGRO SERWIS i miesięcznika AGROmechanika. To główne trofea, którymi uhonorowano najbezpieczniejsze gospodarstwa w kategorii indywidualnych producentów rolnych ogłaszanej przez Prezesa KRUS w dorocznym konkursie organizowanym we współpracy z MRiRW i PIP, przy wsparciu władz gminnych, wojewódzkich, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, policji, inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, izby rolniczych, ośrodków doradztwa rolniczego, reprezentantów Rady Rolników, organizacji zawodowych i społecznych rolników oraz dużego grona pracowników KRUS, PIP i ANR – organizatorów konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

\"rolnictwo,

Wśród honorowych gości byli m.in.: przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Janusz Gołos, poseł na Sejm RP –  Piotr Walkowski, Prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szadkowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross, Wiceprezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak, Wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Marek Borowski, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Stefan Mikołajczak, przedstawiciel Rady Rolników Piotr Kasprzak, szefowie związków i organizacji rolniczych.

AGRO SHOW jest najważniejszym wydarzeniem w branży techniki rolniczej i jedną z największych międzynarodowych wystaw rolniczych w Europie. W tym roku wystawa odbywała się w dniach 19-21 września w Bednarach.

Redakcja AgroNews, fot. M. Nowak

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,872ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

PIORiN przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa mając na uwadze wiosenną intensyfikację prac polowych przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, których przestrzeganie eliminuje...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE