Finał konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na AgroShow. Zobacz zdjęcia

Znamy już wyniki konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 19 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.

\"rolnictwo,Laureaci konkursu

Ciągnik rolniczy 675DT produkcji Farmtrac Tractors Europe Spółka z o.o za I miejsce i miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego 2014 otrzymali Państwo Dorota i Karol Kaniowie ze Szwarcenowa w województwie warmińsko-mazurskim.

 

\"rolnictwo,
 Zdobywcy głównej nagrody

Zdobywcy I miejsca są rolnikami w kolejnym pokoleniu. Zaczynali od pracy w rodzinnym gospodarstwie w województwie wielkopolskim. Gospodarstwo na Warmii prowadzą od 5 lat. Tu zaczęli od zagospodarowywania nabytej kompletnie zrujnowanej nieruchomości. O ich tegorocznym sukcesie, poprzedzonym ogromnym nakładem pracy, zadecydował … wypadek Pana Karola. Wydarzenie sprzed kliku lat, które mogło go kosztować utratę zdrowia, zmobilizował małżonków do zorganizowania ich gospodarstwa, z uwzględnieniem każdego aspektu bezpieczeństwa pracy. Państwo Kaniowie hodują 50 macior i 1 000 tuczników rocznie. Na potrzeby paszowe uprawiają zboża na 72 ha gruntów. Ich gospodarstwo wyróżnia się przestronnym, pięknym siedliskiem, dbałością o ład i porządek w obejściu, prawidłowym odprowadzeniem wód opadowych, dużą liczbą tablic ostrzegawczych i informacyjnych, szeroką dostępnością środków ochrony indywidualnej, dobrze zorganizowanym punktem przeciwpożarowym, własną stacją paliw.

Nagrody pieniężne od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla dwóch zdobywców równorzędnej II lokaty powędrowały w ręce Państwa Moniki i Emila Wrotków z miejscowości Jaroszowa Wola w województwie mazowieckim oraz Państwa Olgi i Henryka Rogaczewskich z miejscowości Tywica w województwie zachodniopomorskim.

\"rolnictwo,
Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews Aleksandra Szymczak wręcza statuetkę laureatowi

Z kolei laureatami konkursu internetowego KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014” zostali Państwo: Anna i Paweł Barczewscy (województwo dolnośląskie, uzyskując 12 006 głosów). Głosowanie odbyło się na naszym portalu AgroNews.com.pl. Był to największy w Polsce interaktywny konkurs w branży Agro. Internauci oddawali swoje głosy na szesnastu laureatów etapu wojewódzkiego. Od 5. lipca do 10. września strona konkursu uzyskała 4,5 mln. odsłon. W konkursie oddano 61 360 głosów.

\"rolnictwo,
Dyrektor marketingu Bayer CropScience Iwona Krych-Stec wręcza laureatowi voucher o wartości 5000 zł

Zwycięzcy internetowego konkursu otrzymali voucher o wartości 5000 zł na środki ochrony roślin firmy Bayer CropScience oraz statuetkę od Pani Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews Aleksandry Szymczak.

Państwo Barczewscy uprawiają kukurydzę, pszenicę ozimą i rzepak. Inwestując w rozwój gospodarstwa, sięgnęli po udogodnienia XXI wieku. Nabyli wydajny sprzęt, umieścili wszystkie maszyny i urządzenia w halach garażowych. Zainstalowali kamery umożliwiające monitoring obejścia posiadłości i Wi-Fi, do podglądu gospodarstwa wtedy, gdy są poza jego obrębem.

Poza tym wszyscy laureaci XII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014 otrzymali listy gratulacyjne od honorowego patrona Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, tablety okolicznościowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyplomy od organizatorów, zestawy ochron pracy od Państwowej Inspekcji Pracy, zestawy ochron stosowane podczas pracy ze środkami ochrony roślin od Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, roczną prenumeratę dwutygodnika AGRO SERWIS i miesięcznika AGROmechanika. To główne trofea, którymi uhonorowano najbezpieczniejsze gospodarstwa w kategorii indywidualnych producentów rolnych ogłaszanej przez Prezesa KRUS w dorocznym konkursie organizowanym we współpracy z MRiRW i PIP, przy wsparciu władz gminnych, wojewódzkich, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, policji, inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, izby rolniczych, ośrodków doradztwa rolniczego, reprezentantów Rady Rolników, organizacji zawodowych i społecznych rolników oraz dużego grona pracowników KRUS, PIP i ANR – organizatorów konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

\"rolnictwo,

Wśród honorowych gości byli m.in.: przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Janusz Gołos, poseł na Sejm RP –  Piotr Walkowski, Prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szadkowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross, Wiceprezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak, Wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Marek Borowski, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Stefan Mikołajczak, przedstawiciel Rady Rolników Piotr Kasprzak, szefowie związków i organizacji rolniczych.

AGRO SHOW jest najważniejszym wydarzeniem w branży techniki rolniczej i jedną z największych międzynarodowych wystaw rolniczych w Europie. W tym roku wystawa odbywała się w dniach 19-21 września w Bednarach.

Redakcja AgroNews, fot. M. Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here