Generali najlepszą globalną grupą ubezpieczeniową na liście Forbesa

Forbes uznał Generali za najlepszą globalną grupę ubezpieczeniową na świecie.

W tym roku Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali została partnerem Internetowego Konkursu KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019. Od lewej stoją Krzysztof Mrówka – dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych, Renata Wiesner – laureatka, Justyna Szafraniec – rzecznik prasowy, dyrektor ds. public relations w Grupie Generali, Piotr Adamczyk – dyrektor biura likwidacji szkód Concordia Ubezpieczenia oraz córka laureatki – Natalia

Generali to najwyżej oceniana globalna grupa ubezpieczeniowa na liście „The World’s Best Regarded Companies” („Najlepiej oceniane firmy na świecie”), opracowanej przez Forbesa we współpracy z firmą „Statista ”, lidera w zakresie analiz rynku i konsumentów.

Spośród dwóch tysięcy największych spółek publicznych na świecie Forbes wybrał 250 najlepszych w oparciu o następujące kryteria:

  • wiarygodność,
  • zachowania wobec społeczności/działanie na rzecz społeczności,
  • jakość produktów i usług,
  • sposób traktowania pracowników (firma jako pracodawca).

Przeprowadzono 15 tysięcy wywiadów w 50 krajach.

Generali zajęło w tym rankingu 61 miejsce na ogólnej liście, wyżej niż jakakolwiek inna duża, globalna grupa ubezpieczeniowa.

Generali Polska jest ważną grupą ubezpieczeniową w Polsce oraz częścią Grupy Generali – niezależnej, włoskiej Grupy, o silnej pozycji międzynarodowej. Założona w 1831 roku, Grupa Generali znajduje się wśród wiodących na świecie ubezpieczycieli i działa w 50 krajach, z przypisem składki przekraczającym 67 miliardów euro w 2018 roku.

Od grudnia 2018 roku do Grupy Genarali należy m.in Concordia Ubezpieczenia. Concordia obejmuje ochroną około 1,5 mln ha upraw rolnych w Polsce, posiadając blisko 40 procentowy udział w rynku ubezpieczeń upraw. Z oferty firmy korzysta już kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw rolnych. 

Redakcja AgroNews, fot. Marta Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here