Groźne znalezisko podczas budowy farmy fotowoltaicznej

Podczas budowy farmy fotowoltaicznej znaleziony został niewybuch pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów.

Groźne znalezisko podczas budowy farmy fotowoltaicznej

„Przed weekendem dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego. Do zdarzenia doszło podczas budowy farmy fotowoltaicznej w rejonie ulicy Warszawskiej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu” – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Saperzy zajęli się już neutralizacją wybuchu, sprawdzili też pobliski teren nie ujawniają innych niebezpiecznych pamiątek.

Groźne znalezisko podczas budowy farmy fotowoltaicznej

Pamiętajmy, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie możemy  takiego znaleziska przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Tragiczny pożar w gminie Potok. Zginęła 95-letnia kobieta

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics