Groźny wypadek: maszyna wciągnęła nogę pracownikowi przetwórni owoców

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku przy pracy, do którego doszło w przetwórni owoców na terenie gminy Kurów. 46-letni pracownik doznał ciężkich obrażeń ciała po tym, jak jego nogę wciągnęła maszyna do rozbrylania zamrożonych owoców. Prawdopodobnie próbował  przepchnąć zablokowane w urządzeniu owoce. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Na miejscu czynności wykonywali policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy. 

Groźny wypadek: maszyna wciągnęła nogę pracownikowi przetwórni owoców
Groźny wypadek: maszyna wciągnęła nogę pracownikowi przetwórni owoców

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia wieczorem na terenie gminy Kurów. Ze zgłoszenia, które otrzymał puławski dyżurny wynikało, że maszyna wciągnęła nogę pracownikowi przetwórni owoców i trzeba rozciąć urządzenie, aby wydostać poszkodowanego. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Kurowie, funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz ratowników medycznych” – podaje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak.

Maszyna do rozbrylania zamrożonych owoców wciągnęła nogę mężczyźnie

Po rozcięciu maszyny i wydobyciu poszkodowanego, z ciężkim obrażeniami ciała, śmigłowcem przetransportowano go do szpitala w Lublinie. Jak wstępnie ustalili policjanci, do wypadku doszło podczas obsługi rozbrylacza do zamrożonych owoców. Maszyna wciągnęła nogę 46 letniego pracownika, mieszkańca gminy Końskowola, który prawdopodobnie chciał przepchnąć zablokowane w urządzeniu owoce.

Na miejscu czynności wykonywali policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy. Badania wykazały, że pracownicy przetwórni byli trzeźwi.

Źródło: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE