Groźny wypadek na Podlasiu. Prasa belująca wciągnęła rękę rolnikowi

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Śliwno w gminie Choroszcz (woj. podlaskie). Wałki prasy belującej uwięziły rękę rolnika. W akcji ratunkowej brali udział okoliczni strażacy.

\"rolnictwo,

W poniedziałkowy poranek w miejscowości Śliwno wałki prasy belującej uwięziły rękę mężczyzny. Gdy okazało się, że ręka jest mocno zakleszczona, na miejsce wezwano strażaków m.in. z Choroszcza i Izbiszcza. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili oni poszkodowanego rolnika. Mężczyzna trafił do szpitala, ale wszystko wskazuje na to, że jego ręka będzie sprawna.

Stracił rękę podczas zmiany sznurka

To nie jedyny wypadek z udziałem prasy belującej. Kilka dni temu pisaliśmy o zdarzeniu, do jakiego doszło podczas sianozbiorów w Grabownicy Starzeńskiej na Podkarpaciu. Tam poszkodowany nie miał tyle szczęścia. Podczas zmiany sznurka w prasie, wałki wciągnęły prawą rękę mężczyzny. Niestety, nie udało się jej uratować.

Policja apeluje

Okres od wiosny do jesieni, to czas kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Policja apeluje – nie podchodźmy do wykonywanych prac w sposób rutynowy.

oprac. Kamila Szałaj
fot. OSP Choroszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here