Grupa Azoty Chorzów poszerza ofertę nawozów specjalistycznych zgodnych z Europejskim Zielonym Ładem

Grupa Azoty Chorzów S.A. – najstarszy w Polsce producent nawozów, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – wprowadza do swojego portfolio specjalistyczny nawóz wapniowy, Calhumus Extra. Nowy produkt pozyskiwany jest ze złóż kredy typ 07a o wysokiej zawartości materii organicznej i kwasów humusowych. To kolejny nawóz w ofercie Grupy Azoty, spełniający założenia Europejskiego Zielonego Ładu.

Grupa Azoty Chorzów poszerza ofertę nawozów specjalistycznych zgodnych z Europejskim Zielonym Ładem
Grupa Azoty Chorzów poszerza ofertę nawozów specjalistycznych zgodnych z Europejskim Zielonym Ładem

Calhumus jest przeznaczony do upraw rolniczych i specjalistycznych w celu poprawy właściwości fizykochemicznych gleby oraz zwiększenia plonowania upraw. Produkt zawiera 30 proc. wysokoreaktywnego tlenku wapnia. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie kwasów humusowych do gleby, a użyty w nawozie wapń jest ich nośnikiem. Calhumus zawiera również minimum 8 proc. substancji organicznej bogatej w kwasy humusowe. Jego regularne stosowanie poprawia żyzność gleby poprzez wzrost próchnicy glebowej, wpływając tym samym pozytywnie na procesy glebotwórcze.

Zrównoważony rozwój jest priorytetem

W Grupie Azoty aktywnie podejmujemy wyzwania jakie niesie ze sobą Europejski Zielony Ład i konsekwentnie realizujemy cele, które wyznacza. Wprowadzany na rynek Calhumus Extra, nowoczesny produkt, przyjazny dla środowiska to kolejne rozwiązanie po wprowadzonych już nawozach tj. np. linii Fosfarm, produkowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego, czy też moczniku z inhibitorem ureazy. Pracujemy, by nasze nowe formuły nawozowe gwarantowały rolnikom efektywne osiąganie celów produkcyjnych, w zgodzie z obowiązującymi regulacjami środowiskowymi – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Regularne stosowanie produktu Calhumus powoduje wzrost zawartości materii organicznej w glebie, przez co ma wpływ na poprawę jej struktury, właściwości retencyjnych, sorpcyjnych i buforowych.

Grupy Azoty Puławy rozwija swoje portfolio nawozów specjalistycznych

Z zadowoleniem obserwujemy jak Grupa Azoty Chorzów, wchodząca w skład Grupy Azoty Puławy, rozwija swoje portfolio nawozów specjalistycznych. Najnowszy produkt doskonale wpisuje się w założenia rolnictwa zrównoważonego i jestem przekonany, że spotka się z pozytywnym odbiorem wśród rolnikówpodkreśla Tomasz Hryniewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty zwraca uwagę, że zabieg wapniowania najlepiej jest wykonywać przed siewem rośliny uprawnej, w okresie jesiennym i wiosennym – zaleca się wówczas wymieszanie nawozu z glebą. Calhumus można stosować także w okresie wegetacji roślin, bezpośrednio przed największym zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe.

Zgodnie z badaniami Grupy Azoty w ramach programu „Grunt to wiedza”, ponad 50 proc. gleb w Polsce charakteryzuje się odczynem bardzo kwaśnym lub kwaśnym. Natychmiastowego nawożenia wapniowego w celu podniesienia odczynu wymaga 40 proc. wszystkich użytków rolnych, a 60 proc. wymaga wapniowania. Nasz produkt reguluje odczyn pH gleby i zwiększa dzięki temu przyswajalność składników pokarmowych. Calhumus to odpowiedź na bieżące wyzwania, z którymi w codziennej pracy mierzą się rolnicy – mówi Sebastian Kostrubała, Dyrektor Handlowy Grupy Azoty Chorzów S.A.

Grupa Azoty apeluje o równe warunki konkurowania producentów unijnych i pozaunijnych

Grupa Azoty nieustannie poszerza ofertę produktów zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. W ostatnim czasie w portfolio Grupy pojawił się produkt o nazwie Pulrea+INu, czyli mocznik z inhibitorem, który jest odpowiedzią na wymagania Dyrektywy NEC dotyczącej redukcji emisji amoniaku do atmosfery. Grupa wprowadziła również na rynek linię Fosfarm, czyli nawozy wieloskładnikowe produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym.

Źródło: Grupa Azoty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics