Grzegorz Puda nowym ministrem rolnictwa

Wczoraj  w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Zjednoczonej Prawicy, podczas którego potwierdzono nowy skład rządu. Jednym z nowych ministrów w rządzie jest Grzegorz Puda, który ma zastąpić Jana Krzysztofa Ardanowskiego na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dla rolników nie są to zbyt dobre informacje, gdyż Grzegorz Puda nie ma za wiele wspólnego  z rolnictwem. Do tego był także wnioskodawcą głośnego projektu, który stał się jednym z punktów zapalnych konfliktu w Zjednoczonej Prawicy oraz wywołał ogromny sprzeciw rolników. Mowa o proponowanych zmianach w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS. Projekt “Piątka dla zwierząt” zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych – podaje Onet.pl

Grzegorz Puda

Kim jest nowy minister rolnictwa?

Grzegorz Paweł Puda – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, w 2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, od 2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2006, 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z ósmego miejsca na liście PiS w okręgu bielskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 12 262 głosy.

W lipcu 2019 powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, uzyskując 23 907 głosów. W listopadzie 2019, po przekształceniach w strukturze ministerstw, przeszedł na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W styczniu 2020 został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022.

Oprac. Wikipedia, Onet

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here