Hodowcy dla hodowców. Zapraszamy na Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy (NDMF) to pierwsze tak praktyczne wydarzenie stworzone dla hodowców bydła mlecznego w Polsce. Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z  którymi zmaga się współczesna farma mleczna w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm.

\"rolnictwo,

 

Redakcja AgroNews objęła patronat honorowy nad NDMF.
 

Czym jest Narodowy Dzień Mlecznej Fermy?

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to nowy projekt skierowany ściśle do hodowców bydła mlecznego w całej Polsce. Tegoroczna edycja poświęcona będzie przede wszystkim żywieniu bydła kiszonką z kukurydzy oraz innym zagadnieniom związanym z poprawą funkcjonowania mlecznej fermy. W programie znajduje się między innymi pokaz i porównanie wozów paszowych wraz z analizą otrzymanej z nich paszy, którą poprowadzi dr Zbigniew Lach z OHZ Osięciny, prezentacja ponad 50 odmian kukurydzy na kiszonkę oraz wycieczka po gospodarstwie AGROMARINA z demonstracją obecnych tam technologii.

Jak twierdzi koordynator projektu Weronika Targosz z InConventus Group: „Jestem przekonana, że w tym spotkaniu każdy hodowca, który chce się rozwijać znajdzie coś wartościowego dla siebie.”

Dlaczego Narodowy Dzień Mlecznej Fermy?

W Polsce co roku odbywa się wiele wydarzeń przeznaczonych dla gospodarstw rolnych, jednak żadne z nich nie przekazuje hodowcom tej specjalistycznej i praktycznej wiedzy, na której im zależy. Żadne z nich nie odpowiada również na pytania, które rzeczywiście ich nurtują.

Dlatego program Narodowego Dnia Mlecznej Fermy powstał po konsultacjach z hodowcami bydła mlecznego z różnych regionów Polski, zarówno tymi niewielkimi posiadającymi kilka sztuk bydła jak i mogącymi pochwalić się większymi stadami.   

Hodowcy bydła mlecznego to często bardzo niedoceniania grupa ludzi, na której jednak spoczywa duża odpowiedzialność za rozwój polskiej gospodarki. Ciężko wyobrazić sobie brak rodzimych produktów mlecznych w kraju.

„Miałem kontakt z hodowcami bydła mlecznego w wielu krajach i w każdym z nich mogli oni liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne podczas różnego rodzaju imprez” – powiedział Maksym Kryvonis, Prezes firmy InConventus Group. „Narodowy Dzień Mlecznej Fermy ma za zadanie zapoczątkować nową erę wydarzeń rolniczych. Wydarzeń, w których udział nie jest już tylko miłą formą spędzenia czasu, a źródłem wiedzy i praktycznych informacji mogących bezpośrednio wpłynąć na wzrost efektywności gospodarstwa, poprawę jakości mleka i w konsekwencji zwiększenie opłacalności produkcji mlecznej.”

Gdzie i kiedy?

I edycja wydarzenia odbędzie się już 5 września 2017 w Gospodarstwie Rolnym AGROMARINA w miejscowości Andrzejów-Osada k. Urszulina (woj. lubelskie).  Gospodarstwo to należy do jednych z największych w regionie i poszczycić się może stadem liczącym ponad 800 sztuk bydła mlecznego rasy holsztyńsko-fryzyjskiej oraz ok. 1000 ha ziemi. Posiada nowoczesną dojarnię karuzelową typu HBR, a średnia wydajność na krowę to 11500 kg w laktacji 305-dniowej.

 

\"\"

 

Zapraszamy!

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here