Huczne otwarcie sezonu. POLAGRA-PREMIERY za nami

Za nami szósta edycja Targów POLAGRA-PREMIERY, która w dniach 21-24 stycznia 2016 roku odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA DOLE STRONY

 

\"rolnictwo,
 

– W tegorocznej odsłonie wydarzenia odnotowaliśmy liczny udział specjalistów z branży rolniczej, a także indywidualnych odbiorców maszyn, urządzeń i usług rolniczych – zapewnia Jakub Patelka, dyrektor projektu. –  Dla wszystkich uczestników Targów POLAGRA-PREMIERY cztery dni pełne były intensywnej pracy. Wystawcy przeprowadzili wiele rozmów biznesowych, udzielali porad, opowiadali o najnowszych produktach. Zwiedzający natomiast poszukiwali odpowiednich dla siebie ofert i brali udział w licznych seminariach – dodaje.

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY to wydarzenie o zasłużonej renomie, nad którą od wielu lat intensywnie pracuje cały zespół organizacyjny. Znaczenie Targów w branży rolniczej dostrzega Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które po raz kolejny objęło honorowym patronatem czterodniowe święto rolników. Wśród znamienitych gości pojawił się Jacek Bogucki, sekretarz stanu, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, który wraz z Przemysławem Trawą, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich, wziął udział w uroczystym otwarciu Targów i zwiedzaniu bogatej ekspozycji. Rangę Targów podkreślają także najważniejsze w branży rolniczej związki i stowarzyszenia. Aż 9 z nich wsparło wydarzenie, obejmując je patronatem branżowym. Wielki potencjał drzemiący w POLAGRA-PREMIERY dostrzegły także TVP1 oraz Polskie Radio, które zaangażowały się w promocję.

Całe rolnictwo w jednym miejscu
Tegoroczna ekspozycja Targów POLAGRA-PREMIERY zajęła ponad 56.000 mkw. Na tak pokaźnej przestrzeni ofertę zaprezentowali branżowy liderzy, a także nowe firmy, które swoje produkty dopiero wprowadzają na polski rynek.  Jak w skrócie podsumować tegoroczną POLAGRĘ-PREMIERY? Przeszło 380 wystawców, 500 marek, 200 przedstawicieli mediów, 38 produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP, 400 autokarów z całego kraju, setki nowości. Dane te potwierdzają, że branża rolnicza cały czas rozwija się bardzo dynamicznie.

– Obecny kształt Tragów POLAGRA-PREMIERY to efekt ciężkiej pracy zarówno ze strony nas jako organizatorów, jak i wystawców, mediów branżowych, związków oraz stowarzyszeń – zapewnia  Jakub Patelka.

– To sukces dla całej branży rolniczej. Wielkie zwycięstwo Targów POLAGRA-PREMIERY potwierdza także liczba zwiedzających. W tym roku wyniosła ona 45.363 osób – dodaje.

Znakomite grono wystawców przyciągnęło do Poznania osoby decyzyjne z branży rolniczej, jak handlowców, kupców, dealerów, właścicieli gospodarstw rolnych.

– POLAGRA-PREMIERY to Targi, które warto odwiedzić. Cała branża skupiona jest w jednym miejscu. To impreza porównywalna z wydarzeniami zagranicznymi na przykład w Hanowerze – zaznacza Grzegorz Bardowski, uczestnik drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony".

Do tłumu odwiedzającego Targi dołączyła także szeroka publiczność.

Okazałe otwarcie sezonu
Sezon spotkań dla rolników w 2016 roku został otwarty. Wszystko za sprawą Targów POLAGRA-PREMIERY, które przede wszystkim są miejscem światowych premier na polskim rynku. Swoją ofertę zaprezentowały firmy z europejskiej czołówki, które pokazały setki nowych pozycji asortymentowych. Podczas Targów zwiedzający mogli zobaczyć doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy w polu. Wśród wystawców znaleźli się producenci, dystrybutorzy nawozów, nasion czy środków do ochrony roślin. Pokaźną ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Podczas Targów można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

POLAGRA-PREMIERY stały się przewodnikiem po polskich i zagranicznych markach rolniczych. Wśród wystawców pojawili się m.in.: Big Dutchman Polska Sp. z o.o., HORSCH, PÖTTINGER, Zetor, John Deere, KORBANEK, Metal-Fach, Poznańska Hodowla Roślin, BIN, KFMR KRUKOWIAK, Grupa Agro7, SaMASZ, Matermacc, DRAMIŃSKI, KUNH, Joskin Polska, New Holland, AGCO Sp. z o.o.  czy Lemken Polska i wiele innych. Swój debiut na Targach miały też URSUS i firma Lely.  Wystawcy przygotowali wiele prekursorskich rozwiązań, które swoją pierwszą odsłonę na krajowym rynku miały właśnie w Poznaniu.

– Targi POLAGRA-PREMIERY to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej. Zetor jak zawsze jest tutaj obecny. W tym roku pokazujemy nowy koncept. Spodziewamy się, że klienci docenią nasze nowatorksie pomysły. Tym bardziej, że jest to pierwsza i nie wiem czy niejedna okazja, by zapoznać się z ZETOREM by Pininfarina  – tłumaczy Robert Szewczyk, kierownik ds. marketingu w Zetor Polska. – Dzięki Międzynarodowym Targom Rolniczym POLAGRA-PREMIERY oraz znacznej liczbie zwiedzających możemy zwiększyć prestiż marki w Polsce – podkreśla Dariusz Romanowski, specjalista ds. handlu i marketingu McCormick. – POLAGRA-PREMIERY to spotkanie wielu ciekawych osobistości, możliwość rozwoju, dzięki czemu jesteśmy wiernym towarzyszem Targów – dodaje.

Program wydarzeń skrojony na miarę
Inspiracjom i pomysłom na efektywną pracę w polu sprzyjały licznie toczące się na stoiskach rozmowy biznesowe, a także debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej i konferencje z udziałem wybitnych specjalistów.

W miejscu tym należy podkreślić, że oferta programowa Targów POLAGRA-PREMIERY była nie tylko bardzo różnorodna, ale też skrupulatnie dobrana do potrzeb branży, dzięki czemu wzbudziła zainteresowanie profesjonalistów.

Podczas czterech dni targowych odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii  w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie” zorganizowanej przez wydawnictwo Abrys.

Nowe strefy
Bogatą i niezwykle reprezentatywną ofertę dopełniły dwie strefy PRECYZYJNEGO ROLNICTWA (specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne)
i SERWISU MASZYN ROLNICZYCH (urządzenia z zakresu elektromechaniki, diagnostyki, serwisu ogumienia sprzętu rolniczego). Organizatorzy nie pominęli również płci pięknej, której dedykowana była Strefa Nowoczesnej Gospodyni. Targi POLAGRA-PREMIERY minęły także pod znakiem mocy atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji najmłodszych była STREFA JUNIORA – place zabaw, animacje i konkursy.

Do zobaczenia za dwa lata
– Dziękuję wszystkim wystawcom, zwiedzającym, mediom, a także związkom i stowarzyszeniom za udział w Targach POLAGRA-PREMIERY – tłumaczy Jakub Patelka.

– Goszczenie tak znakomitego grona z branży rolniczej było dla nas wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że pobyt na Targach POLAGRA-PREMIERY okazał się owocny, a plony będą zbierane przez najbliższe dwa lata – podsumowuje.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here