Hyprazur – nowość w ofercie HYPRED Polska

Z początkiem roku firma HYPRED Polska wprowadziła na polski rynek kompletną nowość – produkt HYPRA’ZUR. Firma ta znana jest jako wiodący producent i dystrybutor wysokiej jakości środków szeroko rozumianej higieny pozyskiwania mleka i dobrostanu zwierząt.

 

\"rolnictwo,
 

HYPRA’ZUR jest produktem w postaci aktywnego proszku, dedykowanym higienie przedudojowej, czyli czynnościom służącym przygotowaniu krowy mlecznej do doju. Może być stosowany zarówno jako proszek do prania, tam gdzie ściereczki po zakończonym doju prane są mechanicznie w pralkach, albo (po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie) do namaczania i przechowywania  ściereczek pomiędzy dojami.

Jak ważna jest higiena pozyskiwania mleka wie każdy producent mleka, który choć raz zetknął się z klinicznym przypadkiem zapalenia wymion – mastitis.
Problem ten, to poważne straty finansowe – w postaci spadku wydajności – i zdrowotne, ponieważ bardzo ciężko pozbyć się patogenów powodujących zapalenia z obory… Tym samym dbałość o higienę poszczególnych sztuk, ale też zapobieganie przenoszeniu się patogenów pomiędzy krowami, jest kluczem do sukcesu.

Przeszło 30-letnie doświadczenie firmy HYPRED, zaowocowało powstaniem produktu o silnych właściwościach dezynfekcyjnych, ale też o łagodnym działaniu, zarówno dla skóry wymienia czy rąk dojarza, jak i wielorazowych ręczniczków.

Skuteczność działania produktu opiera się na szeregu wzajemnie uzupełniających się substancji. HYPRA’ZUR zawiera w swym składzie kwas nadoctowy (paracetic acid) – środek o silnych właściwościach dezynfekcyjnych i biobójczych, który nie wykazuje ŻADNEGO działania hamującego dla korzystnych bakterii mlekowych, czyniąc produkt zupełnie bezpiecznym dla mleka, co stanowi o unikalności tego rozwiązania.

\"rolnictwo,
 

Z kolei zawartość aktywnego tlenu wraz z czynnymi środkami wybielającymi, uzupełnione o musujące działanie samego produktu, przekładają się na doskonałe właściwości fizyczne oraz mechaniczne, usuwające ze ściereczek wszelkie zabrudzenia – co zostało potwierdzone testowo w wielu polskich gospodarstwach.

Produkt poddany był rygorystycznym testom i wykazał się działaniem:

  • bakteriobójczym zgodnie z normą EN 1656
  • grzybobójczym – przeciwko drożdżakom, zgodnie z normą EN 1657
  • wirusobójczym – przeciwko wirusowi krowianki (Orthopoxvirus vaccinia), zgodnie z normą EN 14675
  • biobójczym wobec spor bakterii kwasu masłowego (psucie się serów w procesach serowarskich), zgodnie z normą EN 13704

Tak szerokie spektrum działania produktu, wsparte unikalnym i skutecznym składem, przekłada się na jego wysoką efektywność, popartą zarówno testami laboratoryjnymi jak i produkcyjnymi.

Walory HYPRA’ZUR zostały docenione na targach Ferma Bydła 2015 i zaowocowały przyznaniem złotego medalu temu produktowi.

Redakcja AgroNews, fot. Hypred

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here