I edycja Pokazów Mistrzów Pola już za nami!

Doczekaliśmy się! 10 września 2021 odbyła się I edycja Pokazów Mistrzów Pola organizowana przez firmę InConventus Group.

Mimo trwających prac polowych, na polu Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare (m. Leszno, woj. wielkopolskie) spotkały się 100 uczestników, chcących zdobyć nową wiedzę w zakresie uprawy kukurydzy na ziarno oraz poznać najnowsze technologie w trakcie praktycznego pokazu maszyn rolniczych.

Pokazy Mistrzów Pola zostały objęte patronatem merytorycznym przez Wielkopolską Izbę Rolnicza oraz Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy.

I edycja Pokazów Mistrzów Pola już za nami!
I edycja Pokazów Mistrzów Pola już za nami!

Co czekało na zwiedzających?

Pierwszym punktem programu było uroczyste otwarcie wydarzenia. Gości przywitały między innymi Maksym Kryvonis – Prezes InConventus Group, Piotr Reimer – Prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare, Stanisław Ciesielski – Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Lesznie oraz Sławomir Grzeszkowiak – Dyrektor ds nasiennictwa, Napena. 

Następnie, goście zostali zaproszeni do zwiedzania 18 odmian kukurydzy na ziarno oraz zastosowanych technologii nawożenia i ŚOR. Przy poletkach demonstracyjnych zostały wygłoszone prelekcje od Partnerów wydarzenia.

Partnerem Generalnym  tegorocznych Pokazów Mistrzów Pola jest firma Napena.
Partnerami Strategicznymi są firmy: Sumi Agro Poland, Bayer, Pioneer Hi-Bred Poland, Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa.

 

Po otrzymaniu dawki wiedzy teoretycznej oraz doradztwa w zakresie kukurydzy na ziarno, technologii nawożenia i ŚOR – nadszedł czas na praktyczne pokazy maszyn rolniczych.

Ten rok był nietypowy dla rolnictwa. Poza ogólnoświatowym problemem związanym z trwającą pandemią – rolnicy spotkały się z brakiem dostępnych maszyn na rynku. Przez to, często korzystali z maszyn zastępczych, czy nawet tych, które są przeznaczone do praktycznych pokazów. Nie mniej jednak, na wydarzeniu udało się pokazać topowe maszyny, które są dla Państwa dostępne.

Partnerami Maszyn Rolniczych na Pokazach Mistrzów Pola są firmy: Köckerling, Czajkowski Maszyny, Tad-Len, Boguslav, Agrimasz (prezentowane maszyny Claas, Väderstad)

W strefie opryskiwaczy czekały na uczestników 3 niesamowite maszyny, które mieli do pokonania przeszkody w postaci wykopanego rowu. Taka trasa sprawiła, że uczestnicy mogli zobaczyć pełny potencjał prezentowanych opryskiwaczy, szczególnie stabilność belki oraz na jej zachowanie w czasie pracy.

Pokazy rozpoczęły się od opryskiwacza Atlant 3200-21 z belką hydraulicznie rozkładaną, którego producentem jest firma Boguslav. Maszyny są produkowane w Polsce we współpracy z ukraińską fabryką. Akurat ten model jest nowością na polskim rynku, nie mniej jednak – jest już używany w 5 gospodarstwach.

Następnie zaprezentowany został opryskiwać od firmy Tad-Len. Uczestnicy zobaczyli w pracy opryskiwacz polowy przyczepiany  – 2500l z belką hydraulicznie rozkładaną.

Zamknął pokazy w strefie samojezdny opryskiwacz, prezentowany przez PR Długie Stare. 

Następnym punktem programu była strefa prezentacji maszyn uprawowych. 

Pierwszy przejazd w strefie był wykonany 3-belkowym agregatem uprawowym Trio od Köckerling. Po przejeździe uczestnicy udali się do przeanalizowania wykonanej agregatem pracy.

Kolejną maszyną w strefie pokazów był agregat talerzowy Carrier XL 425-625 od Väderstad, prezentowany przez Agrimasz.

Oprócz tego, zostały zaprezentowane również maszyny stosowane na polach Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare.

Nie zabrakło też strefy z prezentacją innego typu uprawy – uprawy pasowej.
Reprezentantem w tej strefie została firma Czajkowski maszyny z zestawem Czajkowski ST 600 z PS 600 – jest to największy agregat z serii ST.

Poza punktami programu cały czas uczestnicy mieli możliwość się spotkać z partnerami wydarzenia w części wystawienniczej. 

Na tym wydarzenie się nie skończyło. Przed nami jeszcze spora dawka wiedzy w formacie online. Szkolenia są dostępne na stronie AgriMasterClass.com i ciągle są dodawane nowe.

Organizator, InConventus Group, serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, Partnerom, Partnerom merytorycznym oraz Partnerom medialnym za udział oraz wsparcie w tegorocznej edycji projektu.

Widzimy się za rok, na kolejnej edycji Pokazów Mistrzów Pola – na polach Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare. Rejestracja dla Partnerów oraz uczestników już otwarta! Szczegóły na stronie wydarzenia MP.Agro.pl

Źródło i fot.: InConventus Group

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR

W odpowiedzi liczne krytyczne sygnały napływające od rolników w sprawie zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR od 1 stycznia 2024 r. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics