Ile energii ma w sobie krowa?

Okazuje się, że amerykańscy hodowcy bydła są potencjalnymi sprzymierzeńcami branży komputerowej, ponieważ krowi obornik może posłużyć do zasilania olbrzymich centrów przetwarzania danych firm takich jak Google czy Microsoft. Choć rozwiązanie to nie wydaje się oczywiste, wpisuje się w dwa trendy: częstszego budowania ośrodków informatycznych na terenach wiejskich oraz rosnącego zainteresowania farmerów produkcją paliwa z obornika.

Ile energii ma w sobie krowa?
Ile energii ma w sobie krowa?

Tyle, ile przeciętna krowa wydala w jeden dzień, wystarcza do zasilania 100-watowej żarówki – mówi Michael Kanellos, redaktor naczelny Greentech Media, wydawnictwa i firmy badawczej.

Według kalkulacji HP, 10 tysięcy krów może „napędzać” serwerownię o mocy jednego megawata, typowej dla niewielkich centrów przetwarzania danych należących do banków. Kanellos, który obserwuje zarówno przemysł informatyczny, jak i branżę „zielonej technologii”, wskazuje, że mogą się one uzupełniać w pożyteczny sposób. Sprzęt komputerowy emituje dużo ciepła odpadowego, a systemy produkujące biogaz potrzebują ciepła. Może więc powstać tu swego rodzaju „koło sukcesu”.

Źródło: pfhb

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzy × dwa =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,871ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Dzień Rolnictwa Ekologicznego w UE

Parlament Europejski, Rada i Komisja podpisały wczoraj wspólną deklarację, zgodnie z którą dzień 23 września uznano za Dzień Rolnictwa Ekologicznego w UE. Inicjatywa ta...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE